Yalova ile su polemiği

        Yalova’da 1 Haziran günü yapılan seçimler öncesi bölgeye giden Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yalova’da yaşan su sıkıntısı...

 

 

 

 

Yalova’da 1 Haziran günü yapılan seçimler öncesi bölgeye giden Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yalova’da yaşan su sıkıntısı nedeniyle Gökçedere Barajı’nda yaz döneminde su verileceğini söylemişti.

 

BAYRAM REDDETMİŞTİ

Konu ile ilgili Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz ve AKP Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ilimize gelerek yetkililerle görüşmüştü. Yuvacık Barajı’ndan Yalova’daki Gökçe Barajı’na iki baraj arasındaki hattan su basılması için görüşmeler yaptıklarını söyleyen Öztabak, Yalova’ya Yuvacık Barajı’ndan günde 15 bin ton su pompalanacağı belirtilmişti. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ise bu görüşmelerden birkaç gün sonra Yalova’ya su vermediklerini, vermek gibi bir projelerinin de olmadığını açıkladı.

 

1 AYLIK SU KALDI

Bütün umudunu Yuvacık Barajı’ndan gelecek olan suya bağlayan Yalova’nın 1 aylık suyu kaldı. Yalova’da son 35 yılın en kurak mevsiminin görüldüğünü, kentin su ihtiyacını karşılayan Termal ilçesindeki Gökçe Barajı’ndaki doluluk oranının yüzde 13’e kadar düştü. Beklenilen yağışın olmaması ve kuyulardan verimli su alınamadığı takdirde 10-15 günlük süre içerisinde su kesintilerinin olması bekleniyor.

 

SU VERİLMEYECEK

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İSU Genel Müdürlüğü yetkililerinin, Yalova’ya su vermeme konusundaki ısrarları ise sürüyor. Kocaeli’de de Sapanca Gölü destekli olarak halka su temin edilirken Kocaeli’den başka bir kente su verilmesinin uygun bulunmadığı bildirildi.

04 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR