İlk kurbanlıklar geldi

İzmit Belediyesi’nin Karadenizliler Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi, Solaklar Yolu üzeri Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanında yapmış olduğu Türkiye’ni...

İzmit Belediyesi’nin Karadenizliler Mahallesi Çarşıbaşı Caddesi, Solaklar Yolu üzeri Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanında yapmış olduğu Türkiye’nin en modern hayvan pazarına kurbanlıklar getirildi. 22 dönüm arazi üzerine kurulan ve içerisinde her türlü sosyal donatı ve tesisin bulunduğu modern hayvan pazarı içerisinde 70 adet büyükbaş hayvan satış yeri ile 20 adet küçükbaş satış yeri olmak üzere toplam 90 adet kurban satış yeri bulunuyor.

 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN HAYVAN GETİRİLDİ

 

Hayvan pazarında, İzmit başta olmak üzere; Van, Artvin, Ağrı, Erzurum, Yozgat, Bolu, Afyon ve Sakarya gibi Türkiye’nin dört bir yanından getirilen kurbanlıkların satışa sunulduğu belirtilirken, pazarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için İzmit Belediyesi Zabıta, İlçe Tarım, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de 7 gün 24 saat bölgede görev yaptığı da dikkat çekildi.

 

HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINDI

 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, büyük bir hareketliliğin yaşandığı pazar alanında, olası bir hastalık tehlikesine karşı zabıta ekipleri ve veteriner hekim kontrolünde ilaçlama yapıldığı bildirildi. Pazara gelen kurbanlık hayvanları taşıyan araçların sevk ve pasaport, araç dezenfeksiyon belgesi ile kurbanlık hayvanların sağlık raporu ve hayvanların yaşları konularında İzmit Belediyesi veteriner hekimi ve zabıta tarafından gerekli denetimlerinin de titizlikle gerçekleştirildiği vurgulandı. Kurban Pazar alanında yaklaşık 1750 büyükbaş hayvan ile 1.500 küçükbaş kurbanlık hayvanın satışa sunulduğunu da öğrenildi. 

 

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

 

Modern Hayvan Pazarımızın faaliyet geçmesiyle birlikte ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşlarda,  hem kendileri, hem de geçim kaynağı olan hayvanları için en uygun, en modern imkânları sağladığı için İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve ekibine teşekkür ettiler.

 

29 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR