SEDAŞ’tan yeni proje

SEDAŞ ekiplerinin tüm iş süreçleri ellerindeki tabletlerde kayıt altında olacak.   SAHADA HIZLI MÜDAHALE SEDAŞ, WFM projesiyle, elektrik arızalarına...

SEDAŞ ekiplerinin tüm iş süreçleri ellerindeki tabletlerde kayıt altında olacak.

 

SAHADA HIZLI MÜDAHALE

SEDAŞ, WFM projesiyle, elektrik arızalarına saha operasyonuyla hızla müdahale edebilmesi ve oluşan arızayı en kısa sürede giderebilmesi için gelen verilerin kayıt altına alınmasını sağlayacak. SEDAŞ, işletme bakım süreçlerinde hizmet alacak tüketiciler açısından, tanımlı süreçlerin zamanında yapılmasını, saha operasyonlarına sahada en yakın ekibin, en hızlı şekilde sevk ve idaresinin gerçekleştirilmesini hedefliyor.

 

TABLETLİ İŞ SÜREÇLERİ

SEDAŞ yeni projesiyle, ekiplerine ellerindeki akıllı tabletlerle arıza mahallinden fotoğraf çekip bu görselleri merkezle paylaşabilme ve bunları arşivleyebilme imkanı da sağlayacak.

SEDAŞ operasyon ekiplerinin ellerinde yer alacak tabletler ekiplerin, iletişim sistemlerini en etkin şekilde kullanmasına yardımcı olacak ve iş koordinasyonunu sağlarken, kayıt altına alması gereken tüm bilgileri de kayıt altına alacak.

 

İŞ GÜCÜ YÖNETİM SİSTEMİ (WFM)

SEDAŞ bilişim teknolojisi olarak, SAP projesini gerçekleştirirken, mevcut kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmeyi ve yapılan çalışmalarda en yüksek verimin alınabilmesini hedefleyerek, 2012 yılında SAP ERP modülünü uygulamaya almıştı. SEDAŞ SCADA Merkezi ve Çağrı Merkezi ile uyumlu çalışacak olan projenin her aşamasında, verimliliğe odaklı çözümler üretildi.

 

SÜREÇLER VERİMLİ YÖNETİLECEK

WFM sistemi, SEDAŞ ekiplerinin sahadaki durumu ve yapılacak işlerin gösterimini, coğrafi konumlarına göre otomatik sıralanmasını, harita üzerinde detaylı güzergah tarifini, en yakın ve uygun ekiplerin filtrelenmesi gibi çok sayıda takip seçeneği sunuyor. WFM en yakındaki ekibin görevlendirilmesini sağlarken, ekibin de mobil cihazlarda yer alan harita desteği ile en kısa yoldan, en kısa sürede arıza ya da bakım mahalline ulaşmasını destekliyor. SEDAŞ WFM projesi ile sahadaki operasyon süreçlerinin daha da verimli yönetilmesini sağlayacak.

15 Şubat 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR