Uyuşturucu satışına mahalle halkından suç duyurusu!

    Hacı Hızır Mahallesi İskeçe Sokak sakinleri son zamanlarda yaşamış oldukları durumdan bir hayli muzdarip. Mahalle içersinde yapılan uyuşturucu tic...

 

 

Hacı Hızır Mahallesi İskeçe Sokak sakinleri son zamanlarda yaşamış oldukları durumdan bir hayli muzdarip. Mahalle içersinde yapılan uyuşturucu ticaretinden şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Hacı Hızır Mahallesi sakinleri “Biz mahalle sakinleri olarak devletin bize yardımcı olmasını istiyoruz. Biz üstümüze düşeni yaptık gidip karakola şikayetimizi bildirdik. Aramızda imza toplayıp mahallemize kamera sistemi kurulmasını ve uyuşturucu ticaretine karışanların cezalandırılmasını talep ediyoruz. Polisimizin denetimlerini sıklaştırmasını rica ediyoruz. Mahalleye her saat başı farklı farklı plakalı araçlar giriş çıkış yapıyorlar. Bu kişilerin uyuşturucu alışverişlerine evimizin balkonunda otururken şahit oluyoruz.

BALKONDAN GÖRÜYORUZ

15 ila 60 yaş arası tanımadığımız insanlar yüzünden çoluk çocuğumuzu sokağa salamıyoruz. Burası geçiş güzergahı olan bir yol değil, çıkmaz sokak olduğu halde mahalle sakinlerinin yanı sıra binbir çeşit insanla yüzyüze geliyoruz. Gece geç saatlerde olsun, sabaha karşı olsun bu kişiler için zaman kavramı yok. Evlerimizin önünde nara atarak geziyorlar, bunun yanı sıra almış oldukları uyuşturucu maddelerini sokağımızda bulunan inşaat halindeki evin içersinde kullanarak bizi tedirgin ediyorlar. Mahallemizde bulunan park halindeki araçlara zarar veriyorlar, kendi sokağımızdan korkar hale geldik.

DARP ETTİLER

Daha önceden bu kişiler Portakal Hafız Konağı içersinde uyuşturucu kullanırlarken burası yandıktan sonra mahallemizde türemeye başladılar ifadelerini kullandılar. Mahalle sakinlerinden SGK İl Müdürlüğü’nde görevli Fatih Ada “Bu kişileri daha önce sözlü olarak tatlı dille uyardık. Fakat aldığımız cevaplar bizi şok etti. Bize musallat oldular gecenin bir vakti zilimizi çalarak ‘İn aşağıya seninle hesaplaşacağız’ diyerek bizi tehdit ettiler. Yaşanılan sözlü tartışma darba dönüştü kolum kırıldı. Mahalle içersinde görmeye alışkın olmadığımız bu görüntüler eşlerimizin ve çocuklarımızın psikolojisini bozmaya yetti. Bu olaylar artık had safhaya geldi. Emniyet güçlerimizin mahallemizi bir an önce bu uyuşturucu satıcılarından kurtarmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

12 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR