Putin: Türkiye, yaptıklarından pişman olacak

Putin, ' 'Türkiye'nin savaş uçağımızı düşürmesini unutmayacağız,Türkiye'nin teröristlere yardım etmesini görmezden gelemeyiz. Rusya'nın ekonomik yaptı...

Putin, ' 'Türkiye'nin savaş uçağımızı düşürmesini unutmayacağız,Türkiye'nin teröristlere yardım etmesini görmezden gelemeyiz. Rusya'nın ekonomik yaptırımlarının sınırlı olacağını düşünenler derin yanılgı içindeler, Türkiye yaptıklarından pişman olacak'' dedi.

 

Putin, Federal Meclis üyelerine yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti:

"KİMLERİN CEPLERİNİ DOLDURDUĞUNU BİLİYORUZ"

Türkiye'de çalıntı petrolle kimlerin ceplerini doldurduğunu ve kimin terör örgütleri için militan topladığını biliyoruz.

 

"TÜRK HALKI BİZİM DOSTUMUZ, ONLARI YÖNETİMLE AYNI KEFEYE KOYMUYORUZ"

Türk halkı iyidir, çalışkandır. Türk halkı bizim eski dostumuzdur. Belki Türkiye'deRusya'nın çok eski ve güvenilir arkadaşları vardır. Bilmeliler ki biz onları Türk yönetimiyle aynı kefeye koymuyoruz. Bizden sinirli ve histerik tepki beklemesinler.

 

"PİLOTUMUZUN ÖLÜMÜNDEN TÜRK ELİTLER SORUMLU, PİŞMAN OLACAKLAR"

Pilotumuzun ölümünden Türk elitleri sorumlu, bunu asla unutmayacağız. Türkiyeyaptığından pişman olacak. Türkiye'ye tepkimizin ticari yaptırımlarla sınırlı kalacağını düşünüyorlarsa yanılıyorlar.

 

"UÇAĞIMIZI NEDEN DÜŞÜRDÜLER ANLAMIYORUM"

Türkler uçağımızı neden düşürdü anlamıyorum. Bunu neden yaptılar Allah bilir. Tüm problemleri –önceden göremediklerimizi bile- başka şekilde çözebilmeliyiz.

Allah Türk yönetimini vicdan ve adalet duygusu ile akıldan yoksun bırakarak cezalandırmaya karar verdi. Uçağımızın düşürülmesinden Türk hükümeti sorumlu. Bunu yaptıklarına pişman olacaklar.

 

"TÜRKİYE'YE SAVAŞ TEHDİTLERİ SAVURMAYACAĞIZ"

Moskova, Ankara'nın teröristlere yardım ettiğini görmezden gelemez. Teröristlerle yasa dışı ve kanlı ticaret yapılmasına izin verilmemeli. Ama Rusya (Türkiye'ye karşı) silah sallamayı planlamıyor. Rusya, Türkiye ile bölgesel güvenliğe ilişkin en hassas konularda işbirliği yapmaya hazırdı.

Türkiye (Rusya'nın) domates ambargosundan ya da Türk şirketlere getirdiğimiz sınırlamalardan acı çekmeyecek. Türkiye bu yapılanlardan (teröristlerle işbirliği) pişmanlık duyacak.

Uluslararası terörle mücadele edebilmek için tek yumruk olmalı, terör karşıtı güçlü bir cephe oluşturmalıyız. Ülkeler terör karşısında çifte standartlardan kaçınmalı, terörist grupları kendi çıkarları için kullanmayı bırakmalı.

Türkiye'ye savaş tehditleri savurmayacağız.

İhaneti her zaman utanç verici bir şey olarak gördük.

Suriye'de terörist gruplara yönelik hava operasyonlarında yer alan askerlerimiz aslındaRusya için savaşıyor.

Suriye'de yoğunlaşmış olan teröristler, Rusya için özel tehdit teşkil etmektedir. Aralarında Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden gelen çok sayıda kişi var. Para, silah alıyorlar ve güçlerini artırıyorlar. Eğer çok güçlenip Suriye'de zafer kazanırlarsa, o zaman kaçınılmaz olarak Rusya'ya da gelecekler. Rusya'da nefret tohumları ekmek, korku ve nefret yaratmak, insanları öldürmek isteyecekler. Onları izleyip yok etmek zorundayız. Suriye'de hava operasyonumuzu tam olarak bu nedenle ve meşruSuriye hükümetinden gelen resmi talep üzerine başlattık. Kaynak: Haberler.com

03 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR