TÜMSİAD’da 200 yeni üye

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek iki ay içinde 200 kişiyi derneğe üye yaptıTÜMSİAD önceki gün Antikka...

BÜYÜT

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek iki ay içinde 200 kişiyi derneğe üye yaptı

TÜMSİAD önceki gün Antikkapı’da yeni üyelerin derneğe katılması onuruna tören düzenledi. Törene AKP Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Kocaeli TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, KOTO başkan adayı Murat Özdağ katıldı.

SÜRPRİZ BİR GELİŞME GERÇEKLEŞTİ
TÜMSİAD’ın +151 gecesinde konuşan Kocaeli TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz şunları ifade etti, “Türkiye’de ilk defa 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde 151 iş adamı sivil toplum örgütüne kazandırılması önemli. Bu üyelerin hepsinin TÜMSİAD’ı seçmesi ayrıca çok önemlidir. Yalnız bugün katılım sayımızda bir şaşma gerçekleşti 151 olarak hedeflediğimiz 151 üye sayısı 171’e ulaştı. Yetmedi genç TÜMSİAD bugün itibariyle 35 yeni üye ilave yaptı. Bugün tam olarak düz hesap yaparsak 200 yeni üyeye ulaştık. Bugün aramıza yeni katılan iş adamlarımıza hoş geldiniz demek istiyorum” dedi.

TÜCCARIMIZ BAŞIMIZIN TACI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise TÜMSİAD’ın töreninde yaptığı konuşmada, “İnsanlarla uğraşmak gerçekten zor iş, hem sen üretim yapacaksın hem üretim yaptığını satacaksın, hem de sattığın ürünlerden sonra bu ülkene vergi vereceksin. Birde bunların yanında bu işlerle uğraşırken insanlarla uğraşacaksın gerçekten zor iş ancak bizim tüccarımız bunları en iyi şekilde yapıyor ve yapmaya da devam edecektir. Ticaret yapan insan onurlu insandır. Veren el alan elden her zaman daha hayırlıdır biz sürekli çalışalım ve sürekli yardımlarda bulunalım.

VERDİĞİNİZ VERGİLER BU KENTE İÇİN KULLANILIYOR
İşadamlarına seslenen Karaosmanoğlu sizlerin vermiş olduğu vergiler bu kente halkımız için kullanılmaktadır. Bu kente hastane, okul yapılıyorsa eğer bunlar sizin gibi değerli iş adamlarımızın vermiş olduğu vergiden kaynaklanmaktadır. Şuradan dışarı çıktığınızda şehrin size gülümsediğini rahatlıkla görebiliriz. Bundan 10 sene önce buraya gelen bir misafirinizi nereye götürebilirim diye düşünürken şu anda dışarı çıktığınızda istediğiniz yere rahatlıkla oturabilir onlarla güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer siz üretmeseydiniz verginizi vermeseydiniz bu şehir bu hale gelemezdi. Her zaman ki sloganımız “Çalışınca oluyor” diyeceğiz ve çalışmaya devam edeceğiz hep birlikte bu ülkeyi ileriye taşıyacağız” dedi.

TÜRKİYE’NİN KALBİ KOCAELİ’ DE ATMAKTADIR
TÜMSİAD Genel Başkanı DR. Hasan Sert de derneği + 151 gecesinde şunları dile getirdi, “ Türkiye’de 54 şube bulunmaktadır. Biz TÜMSİAD olarak Kocaeli’nin önemini gayet iyi biliyoruz. Türkiye’nin kalbi burada atmaktadır. İlk çalışmamı ben yıllar önce Kocaeli de yapmıştım. Kocaeli de başlatmış olduğunuz çalışmanın nerelere geldiğini gördüğünüzde çok mutlu oluyorsunuz. Biz talepler artsın diye bu yola çıkmadık. Bizim amacımız bu ülkeyi geliştirebilmek ve ülkeyi daha iyi yerlere getirebilmektir. Biz yaptıklarımızla ticari köprü oluşturup dünya düzeninde bizde varız diyoruz. Türkiye’nin tek avantajı sizlersiniz ve bunu en iyi şekilde kullanmamız gerekir.

DÜNYADA YÜKSELEN BİR ÜLKEYSEK TÜMSİAD SAYESİNDE
TÜMSİAD Genel Başkanından sonra konuşan AKP Milletvekili Fikri Işık, “Türkiye bugün ekonomik olarak çok iyi noktadaysa bunun en büyük nedeni TÜMSİAD’ın uygulamış olduğu yoldur. Türkiye’nin kabuğunu kırmasında en etkili olan siz değerli iş adamalarımızdır. Bu ülke 2008 yılında eğer krize boyun eğmediyse bunun kuşkusuz en önemli sebeplerinden bir tanesi kobilerimizdir. Biz bireysel olarak çok iyi noktalara rahatlıkla istediği takdirde ulaşabilen bir milletiz ancak bizim birlik olmamız gerekir şüphesiz her bu nokta da devreye TÜMSİAD en iyi şekilde girmektedir. Bu yüzden burada bulunan tüm iş adamlarımıza teşekkür ederim bu ülke eğer bir yerlere gelebildiyse bunda şüphesiz bay sahibi olan sizlersinizdir” dedi.
Haber:Suphi DOĞAN

01 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR