Türkkan: Secimde virajı doğru almazsak, sonumuz uçurumdur

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Bu seçim benim seçimim değil, Türkiye’nin seçimidir. Bu seçimde bir viraja giriyoruz. Bu virajı doğru a...

BÜYÜT

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, “Bu seçim benim seçimim değil, Türkiye’nin seçimidir. Bu seçimde bir viraja giriyoruz. Bu virajı doğru almazsak, araba devrilebilir ve sonu uçurumdur. Bunun vebali hepimizin üstündedir” dedi.

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı, MHP milletvekili adayları Lütfü Türkkan, Ruhi Çavdar, İsmail Kurt, Hilal Elmas, Rıza Ağdağ ve Filiz Kıymaz’ı ağırladı. MHP Başiskele İlçe Başkanı Süleyman Gökbayrak’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, vekili Tahsin Cebeci, Başiskele Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Yıldırım’ın yanı sıra partililer yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda yaptığı konuşmada genel merkezin Kocaeli siyasetine nefes veren, ivme kazandıran bir liste yaptığını dile getiren Türkkan, emeği geçenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

TÜRKLÜK BİLİNCİ
Milliyetçi hareketin 42 senedir varlığını sürdürdüğüne dikkat çeken Türkkan, “Ülkücü olanın Türklük bilinci hiçbir zaman sorgulanmadı. Bizim ülkümüzde İslam şuurundan ve Türklük bilincinden asla vazgeçilmedi. Bu listeyle beraber, MHP olarak daha da fazla Türklük bilinci ve İslam şuuruna sahip çıkacağız. Bunu önce kendi içimizde, sonra da Kocaeli’de yapacağız. Dünyanın bize saygı göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu saygıyı gösterelim. Bir milletin kendi benliğini duyma bilinci, o milleti tarihinin derinliklerinden bugüne, bugünden de yarına kesintisiz olarak uzandıran bir manevi güçtür. Kişileri birbirine kenetleyen ortak bir ruhtur. İşte biz buna sahip çıkmak için varız” dedi.

YOLA DEVAM EDELİM
Türkçülük ve Türk’ün tayininde ırkçılığa yer olmadığını dile getiren Türkkan, “Türklük bir şuurdur. Bu şuuru hisseden, samimi olarak ben Türküm diyen herkes Türk’tür. Biz birlik ve beraberliğimizi bir kez daha tesis etmek için geldik. Bu nedenle 12 Haziran seçimleri benim seçimim değil, Türkiye’nin seçimidir. Bu seçimde bir viraja giriyoruz. Bu virajı doğru almazsak, araba devrilebilir ve sonu uçurumdur. Doğru seçim yapılırsa o arabanın doğru yolu bulması ve yoluna devam etmesi de mümkündür. Bunun vebali hepimizin üstündedir” şeklinde konuştu.

20 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR