Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği’nden siyasilere sitem

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Başkanı İhsan Memiş’in yazılı açıklaması şu şekilde: Bir ülke düşünün her yıl araç sayısı %6 a...

Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Başkanı İhsan Memiş’in yazılı açıklaması şu şekilde:

Bir ülke düşünün her yıl araç sayısı %6 artıyor. Sürücü belgeli insan sayısı da %8 artıyor. Trafik kazalarında ölümlerin 1/3 yayımlanıyor. Yani resmi devlet istatistiği yıllık trafik kazalarında ölenleri 3.500 diyor hâlbuki gerçek bu değil. Trafik kazaları sonrasında yollarda, hastanelerde ve evlerinde ölenler bu istatistiğe yazılmıyor. Yazılmış olsa bu rakam 10.500 kişi olacaktır. Sanki sonradan ölenler eceliyle ölmüş gibi muamele görüyor. Hem de hükümete ve TBMM’ye rağmen sistem böyle işliyor.

7 Haziran seçimleri için partiler meydanları süslemekte, insanları bu meydanlara taşımakta ve hatta bir günde 2 veya 3 meydan mitingi yapmaktadırlar. Konuşulanlara baktığınızda paralel aşağı paralel yukarı, işsizlik, geçim sıkıntısı, emekliye ikramiye, biraz sallama tarih ve din, birazda gazlı yiyecekler vs. gidiyor. Peki günlük Türkiye karayollarında ortalama 26 kişi ölmektedir.

Nerede sizin tedbirleriniz?

Nerede sizin vatandaşın yaşama hukuku?

Nerede sizin yılda binlerce insanın trafik kazalarında sakat kalmaları,

Nerede sizin mağdur olan ailelerin durumları?

Nerede sizin buna dair parti programlarınız?

Nerede sizin çözüm önerileriniz?

 

Bunlar hiç yok, trafik kazalarında ölenler sayılmaz, sakat kalanlar sayılmaz, yetim kalanlar sayılmaz ama gelin bize oy verin diye bir de söz istiyorlar. Bu nedenle; bu iktidar ve muhalefet partilerinin karneleri çok zayıf. Trafik ve yol güvenliği alanında çok fırın ekmek yemeleri lazım.

Vatandaşlardan istirhamım meydanlarda nutuk atan bu siyasilere Yani vatandaşın yaşama hakkının korunmasın sormanızdır.  Kem küm ederlerse gelsinler biz kendilerine trafik terörünün bu ülkeye verdiği zararı ve zararın boyutunu anlatalım.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR