İzmit Belediyesi’nden pazarcılara uyarı

İzmit Belediyesi’nden Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında Pazar günleri kurulan “İzmit Şehir Pazar” ile ilgili açıklama geldi.  Zabıta Müdürlüğü’n...

İzmit Belediyesi’nden Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında Pazar günleri kurulan “İzmit Şehir Pazar” ile ilgili açıklama geldi.  Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İzmit Şehir Pazarı’nda  Pazar günü yapılan uygulamanın  kapanan Kartepe Ulus Pazarı esnafı ile İzmit Şehir Pazarı’nda kaydı olmayan pazarcılara yönelik olduğunun altı çizilerek şu görüşlere yer verildi: “Kartepe Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren Ulus Pazarı mahkeme kararı ile kurulumuna son verilmiştir. Söz konusu pazarda tezgah açan pazarcıların faaliyet belgesi sunmaları kaydı ile İzmit İlçesi Şehirler Arası Otobüs Terminali bölgesinde  Pazar günleri kurulmakta olan Şehir Pazarında tezgah açabilecekleri ve kendilerine buradan yer verileceği Oda yönetimi tarafından belirtilmiştir.

Belediyemizce söz konusu alanda gerekli tedbirler alınmış ve mevzuat gereği hak sahibi olmayanlar dışındakilerin tezgah açmalarına müsaade edilmemiş, açanlar ile ilgili gerekli tespitler yapılmıştır.”

 

“TRAMVAY DURAĞI ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK”

Söz konusu alanda çok kısa bir süre sonra tramvay durağı çalışmalarına başlanılacağını belirten açıklamada, “Bu kapsamda yanlış bilgilendirmelerden ötürü pazarcı esnafının mağdur olmasının önüne geçmek istenmektedir. Mevzuat hükümleri gereği pazarlarda yer tahsisi Belediye Encümeni kararı ile gerçekleşebilir. Encümen kararı dışında herhangi bir şahıs, kurum veya kuruluşun daveti ile ya da yer göstermesi sonucu pazarda tezgah açılması hukuka aykırıdır. Pazarcılar Odası yönetimi, Otogar bölgesinde bulunan pazar ile ilgili tüm işlemlerin yapılmasına dair protokolle yetkili olduklarını iddia etmektedir. Ancak söz konusu protokol tramvay projesi ile birlikte güncelliğini yitirmiştir. Kaldı ki böyle bir protokol yürürlükte olsa dahi pazarların kurulması kaldırılması, yer tahsisi ve kontrolünün yetki ve sorumluluğu yönetmelik ile Belediyelere verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

23 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR