Kocaelili gazeteciye ÜÇ ÖDÜL BİRDEN

        Sualtındaki doğal ve kültürel değerlerin tanıtımı amacıyla bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Kemer Uluslararası Sualtı Film Festivali sona erdi. Yer...

BÜYÜT

 

 

 

 

Sualtındaki doğal ve kültürel değerlerin tanıtımı amacıyla bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Kemer Uluslararası Sualtı Film Festivali sona erdi. Yerli yabancı çok sayıda sualtı fotoğrafçısının katıldığı safari şeklindeki yarışmada, Dünya Gazetesi Kocaeli Temsilcisi ve Değirmendere Sualtı Topluluğu (DESSAT) sporcusu Mehtap Akbaş Çiftci, 3 ödüle birden layık görüldü. Mehtap Akbaş Çiftci, Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf yarışmasında ‘Vatoz’ fotoğrafıyla birinci olurken, arkeoloji ve doğa alanında çektiği videolarla da ödüllendirildi.

 

BÜYÜK GURUR

Dereceye girenlere ödülleri Göynük’teki Ulusoy Kemer Holiday Club’da düzenlenen törenle verildi. 3 ödülü Kocaeli’ye kazandırmanın gururunu yaşadığını ifade eden Mehtap Akbaş Çiftci, geleneksel hale gelen organizasyonun Türkiye’nin bu alandaki tanıtımına önemli katkılar sağladığını söyledi.

 

DEĞİRMENDERE

CAZİBE MERKEZİ

Canlı yaşamı, batıkları, amforalarıyla Kemer’in dalış tutkunları için keyifli bir nokta olduğuna dikkat çeken Çiftci, “Denizlerimiz her geçen gün biraz daha fakirleşse de yapılabilecek hala çok şey var. Bu tarz organizasyonların bu alandaki farkındalığımızı daha da artıracağına inanıyorum” dedi. Dalışlarını ağırlıklı olarak Değirmendere’de gerçekleştirdiğini de söyleyen Çiftci, söz konusu bölgenin sportif dalışın cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini de sözlerine ekledi.

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR