İZAYDAŞ laboratuarı da artık akredite

Yaptığı yatırımlarla yeni projeler üreten İZAYDAŞ, Türk Akreditasyon kurumu TÜRKAK tarafından laboratuar yeterlilik belgesini aldı.İZAYDAŞ tarafından...

BÜYÜT

Yaptığı yatırımlarla yeni projeler üreten İZAYDAŞ, Türk Akreditasyon kurumu TÜRKAK tarafından laboratuar yeterlilik belgesini aldı.

İZAYDAŞ tarafından yapılan başvuru neticesinde TÜRKAK görevlileri tarafından yapılan ‘TS EN ISO/IEC 17025 Standardı’ denetiminde laboratuarın akredite laboratuar olarak belgelendirilmesine karar verildi. 2006 yılından itibaren ISO 14001, ISO 9001 ve OHSAS 18001 entegre yönetim sistemiyle tam uyum içerisinde, çevre analizleri konusunda modern ekipmanları ve uzman personeli ile hizmetlerini sürdürmekte olan İZAYDAŞ Laboratuarı, 22.07.2011 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı – Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden almış olduğu ‘Çevre Ölçüm ve Analizleri Ön Yeterlilik Belgesi’ ve TÜRKAK’tan aldığı akreditasyon ile 15 yıllık tecrübesini, Türk sanayicisi başta olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşların hizmetine sunuyor.

ANALİZLER VERİLEBİLİYOR
Akredite laboratuar ile atık su, nehir, göl, katı atık, toprak ve arıtma çamurlarına yönelik, sanayicilerin istediği analizler yapılabiliyor. Konu ile ilgili görüşlerini belirten İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, “Her türlü deney ve kalibrasyonun yapılabildiği İZAYDAŞ laboratuarı, kurumumuzun sektör içerisindeki liderliğini ve öncülüğünü bir kez daha gözler önüne sermiş ve göğsümüzü kabartmıştır. Laboratuarımız sektörde örnek alınan ve tercih edilen bir laboratuar olacaktır. Çevre mevzuatı çerçevesinde piyasada rekabet edebilen bir kuruluş olarak çalışmalarına devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz” dedi.

06 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR