Prof. Dr. Yılmaz Bingöl: Ak Parti siyasetinin talebesiyim

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Yılmaz Bingöl yayınladığı basın açıklaması ile kendisine destek ve...

BÜYÜT

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Yılmaz Bingöl yayınladığı basın açıklaması ile kendisine destek verenlere teşekkür etti. Yılmaz “10 Şubat 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı görevimden istifa ederek, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’na milletvekili adayı olmak üzere başvurumu yaptım. Parti kurumsal kimliğinin belirlediği süreçlere uygun olarak 2 ay boyunca sahada çalıştım” dedi.

 

LİSTEDE YOKUM

Sözlerine devam eden Yılmaz “7 Nisan 2015 tarihinde AK Parti Genel Merkezi, 73 aday adayı arasındaki tercihlerini yaptı. Kocaeli’ndeki 11 adayını ilan etti. Açıklanan listeye göre 2015 Genel Seçimleri AK Parti milletvekili adayları arasında yer almıyorum. Çalışmalarıma samimi bir şekilde destek veren arkadaşlarıma, il başkanlığına, ilçe başkanlıklarına, öğretim üyesi arkadaşlarıma, öğrencilerime, Kocaelili hemşehrilerime, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve tüm sevenlerime gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

TALEBEYİM

Yola çıkarken “AK Parti Siyasetinin Talebesiyim” demiştim diyen Yılmaz “Bu süreç benim için çok öğretici oldu. Teorik siyaset bilgimi pratik saha tecrübesiyle geliştirme imkânı sundu. Karar AK Partimizindir. Liste AK Partimizindir. AK Parti milletindir, bizimdir. Kocaeli’nde listeye giren 11 aday arkadaşımı tebrik eder, aday listemizin şahsım, Kocaeli, AK Parti ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

 

HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Sözlerinin son kısmında Yılmaz “Başvurum sırasında; “Seçildiğim takdirde, AK Parti tarafından temelleri atılan Yeni Türkiye’nin yükselme ve gelişimine, ülkemizin ve coğrafyamızın kaderini yakından ilgilendiren Çözüm Süreci’ne, Yeni Anayasa Çalışmalarına, Yeni Siyasal Sistem Yapılanması ve Siyasal AR-GE faaliyetlerine milletvekili olarak katkı sunmak istiyorum” demiştim. Yeni Türkiye’ye özellikle Yeni Anayasa yapımı ve Çözüm Sürecine bir milletvekili olarak sunmak istediğim katkıyı, bundan sonra bir akademisyen olarak destek vermeye devam edeceğim. Yolumuz açık, bahtımız ak olsun” ifadelerini kullandı.

09 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR