Kendisini gasp eden oğlundan kaçmak istiyor

Anneler Günü’ne özel, örnek bir evlat, mutlu bir annenin hayat hikayesini anlatmak isterdik; ama hayat her zaman arzu edileni vermiyor. Beklentilerle...

Anneler Günü’ne özel, örnek bir evlat, mutlu bir annenin hayat hikayesini anlatmak isterdik; ama hayat her zaman arzu edileni vermiyor. Beklentilerle gerçek hayat arasında zaman zaman uçurum olabiliyor. Tıpkı Esma Yıldız’ın hikayesi gibi. Bugün anneler, çocuklarının ellerinde çiçeklerle kapılarının çalmasını bekliyor, o ise kendisini gasp eden oğlundan kaçmak için huzurevine yerleşmek istiyor.

 

AYAKLARI ÜZERİNDE DURMAYA ÇALIŞTI

oglu-(yuzune-mozaik)-001.jpg

66 yaşında olan Esma Yıldız, 6 kız, 2 erkek annesi bir teyzemiz. 28 yıl önce eşini kaybetti. O günden sonra kendi ayakları üzerinde durmaya çalıştı. 8 çocuğunu büyüttü. Şimdi Yenidoğan Üstün Sokak’taki evinde tek başına hayat mücadelesi veriyor. 8 çocuğundan hiçbiri kapısını bile çalmıyor. Devletten aldığı dul maaşıyla biriken kira borçlarını kapatmak için ayırdığı paraları oğlu C.Y. tarafından zorla alınmış.

 

DUL MAAŞIYLA GEÇİNİYOR

8 çocuk sahibi Esma Yıldız, 28 yıl önce eşi Ahmet Şevki Yıldız’ı kaybetti. O günden sonra çocuklarını büyütmek için çabaladı. Yıllar sonra, 8 çocuğunun 8’i de evlendi. Kocaman bir aileye sahip olması gereken Esma Hanım şimdi yapayalnız yaşıyor. Üstelik kendisini arayan ve soran tek bir evladı yok. Eşinden kalan evlerin çocukları tarafından satıldığını söyleyen Esma Teyze, devletin verdiği dul maaşıyla hem kira, ödüyor hem yaşamaya çalışıyor.

 

“ORTADA KALDIM”

Kalbi kırık, gözü yaşlı Esma Yıldız, yaşadıklarını Haber Müdürümüz Bülent Ekinci’ye anlattı. Yıldız, “Eşim öldükten sonra tek başıma çocuklarıma sahip çıkmaya çalıştım. Zor bir hayatım oldu. Şimdi hiçbir çocuğum yanımda değil. Trafik kazası geçirdim, arayanım soranım olmadı. Eşimden kalan iki ev vardı. Oğullarım tarafından satıldı. Ortada kaldım. Şuan kirada oturuyorum. İki ayda bir aldığım dul maaşımla geçinmeye çalışıyorum” dedi.

 

“TEKRAR GELMESİNDEN KORKUYORUM”

Sözlerini sürdüren gözü yaşlı anne, “Geçtiğimiz hafta oğlum geldi. Kira için biriktirdiğim parayı benden istedi. Vermemek için direndim; ama beni tehdit edince vermek zorunda kaldım. Biriktirdiğim 2 bin lirayı aldıktan sonra gitti. Uzun bir süre önce de benzer bir olay yaşamıştım. Oğlum C.Y.’nin yine evime gelmesinden korkuyorum. Ben korkum yüzünden bir huzurevine yerleşmek istiyorum. Bana yardım edin” şeklinde konuştu.

 

“DOĞURMAZ OLAYDIM”

Bir annenin yaşaya bileceği en büyük acılardan birini yaşayan Esma Yıldız, bu özel günde bırakın çocukları tarafından hatırlanmayı, onlardan uzaklaşmak için huzurevi aramaya başladı. Parasını alan oğlu C.Y. için “Doğurmaz olaydım” diyen anne, kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.Bülent EKİNCİ

07 Mayıs 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR