Teşkilat ‘Korkmaz’ dedi

AKP’de İzmit ilçe teşkilatının 24. Danışma Meclisi toplantısı önceki akşam Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Partililerin büyük...

AKP’de İzmit ilçe teşkilatının 24. Danışma Meclisi toplantısı önceki akşam Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği toplantıya gençler damga vurdu. Yaş haddi dolayısıyla başkanlığı bırakacak olan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş için pankart açan gençler, attıkları sloganlarla da kendisine destek verdi.

 

GENİŞ KATILIM

Geniş katılımın sağlandığı toplantıya il başkanı Mahmut Civelek, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş ve parti teşkilatı hazır bulundu.

 

GÜVEN VE TAZELEME SÜRECİ

Toplantının açılışını ilçe başkanı Korkmaz yaptı. Geride kalan yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin değerlendirmesini yapan Korkmaz, “Teşkilat olarak önemli başarılara imza attık. Başarının büyük payı kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ındır. Teşkilatımız ise gizli kahramanlardın. Şimdiki hedefimiz 2015 genel seçimleridir. Kongre sürecimizi birlik ve beraberlik içinde geçireceğiz” dedi.

 

KENDİMİZİ YENİLEYECEĞİZ

Yapılacak kongrelerle teşkilatın kendini yenileyeceğini dile getiren Korkmaz, şöyle devam etti: “Bu kongreler ile en güçlü yönetimlerimizi oluşturacağız. Koltuk kavgası içinde olmayacağız. 2023 Türkiye’sine giden en büyük viraj olan 2015 genel seçimlerine teşkilatımız en güçlü şekilde girecektir. Bütün gizli kahramanlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

TUTUŞ’TAN VEDA

Daha sonra bir sunum yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ise, AK Parti teşkilatları olarak güçlerini son iki seçimde gösterdiklerini ve daha büyük başarılara imza atacaklarını söyledi. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş ise sunumunda duygusal bir konuşma yaptı. Yaş haddinden dolayı görevi bırakacağını söyleyen Tutuş, “Biz bu yola baş koyduk. 3,5 yıldır çok çalıştık. Yaş itibariyle artık görevimi bırakıyorum. Yeni arkadaşımın en büyük destekçisi olacağım” dedi. Tutuş, konuşmasının ardından yönetimim açtığı dev pankart eşliğinde uzun süre alkışlandı.

 

DÜNYA İLE YARIŞAN İZMİT

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, salondaki atmosferin kendisini çok etkilediğini söyledi. AKP’nin girdiği tüm seçimlerden yüzünün akı ile çıktığını dile getiren Doğan, “Birlik ve beraberliğimizin karşısında bu zamana kadar kimse duramadı. Bizler makam derdinde değiliz. Tek arzumuz halka ve hakka hizmet etmek. Karşımıza çıkanların hepsi yıkılıp gitti. 5 yıl önce yeni İzmit’in temelini attık. İlçemiz artık Londra, Amsterdam, Paris, Madrid ile yarışacak” şeklinde konuştu.

 

YENİ UFUKLARA YELKEN AÇIYORUZ

Danışmada konuşmaların finalini ise il başkanı Mahmut Civelek yaptı. Kongre sürecinden söz eden Civelek, teşkilat olarak geçmişte yapılan çalışmalardan dolayı asla övünmeyeceklerini dile getirdi. Civelek farklı bir ifade kullanarak, “Artık yeni ufuklara yelken açmak lazım. 7 olan milletvekili sayımızı en az 8 yapmalıyız” dedi.

 

ADAYIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Hedefe ulaşmak için gece gündüz çalışacaklarını dile getiren Civelek, “Talimat tek liste. Genel merkezimizden Kocaeli olarak izin istedik. Tek listeyi yapma konusunda teşkilatlarımıza sormak onay aldık. Yapılan istişarelerle ilgili Kocaeli pilot ildir. Pazar günü bunu başlattık. Diğer il başkanları uyurken, biz istişarelere Çayırova’dan başladık. İstişare sonucumuza göre aday kim olursa hepimiz o kişiye sahip çıkacağız” diye konuştu.

 

KORKMAZ’A BÜYÜK DESTEK

Öte yandan danışma meclisinde ilginç bir ayrıntı da ortaya çıktı. AKP’de İzmit İlçe için en güçlü aday görünümünde bulunan mevcut başkan Ali Korkmaz’a partililerin büyük sevgi gösterileri dikkat çekti. Özellikle konuşması sırasında Korkmaz için partililer sık sık tezahüratta bulundular. Bu arada toplantının son bölümünde ise İzmit’teki 102 mahalle başkanı, gençlik ve kadın kolları başkanlarına çalışmaları nedeniyle plaket takdim edildi.

23 Eylül 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR