Çocuklar bilimle buluştu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve il p...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve il protokolünün teşrifleriyle ile Kocaeli Bilim Merkezi'nde açılan, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali ve Bilim Şenliği’nde Kocaeli Üniversitesi de açtığı stantlarla çocukları bilimle buluşturdu.

 

BİLİM ŞENLİĞİ

Kocaeli Üniversitesi açtığı 4 stantla da şenlikte yerini aldı. Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Geleceğin 'Kağıttan Giysiler' Sergisi ile Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Atölyesi ile katılırken Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü ile Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü de bölümlerini tanıtan etkinlikler ve deneylerle bilim şenliğinde yer aldı.

 

HALK OYUNLARI

Açılan stantlarda Güzel Sanatlar Fakültesi'nin standında Sahne Tasarımı Ana Sanat Dalı öğrencilerinin Kocaeli yöresindeki farklı bölgelere ait kadın kağıt kostümleri sergilendi.

22- 24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali ve Bilim Şenliği’nde, bayram sebebiyle ülkemizde bulunan uluslararası çocuklar, kendi ülkelerinin halk oyunlarını yansıtan dans gösterileri de sundu.

26 Nisan 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR