CHP’de Pekyörür adaylığını açıkladı

        CHP’de 30 Mart yerel seçimleri sonrası istifasını sağlık sorunları gerekçesiyle sunan Sevim Özen’in yerine eski İl Genel Meclisi Üyesi Nurhan...

 

 

 

 

CHP’de 30 Mart yerel seçimleri sonrası istifasını sağlık sorunları gerekçesiyle sunan Sevim Özen’in yerine eski İl Genel Meclisi Üyesi Nurhan Atalay getirilmişti. Atalay’ın yapılacak genel kurula aday olmayacağını açıklamasının ardından kadın kollarına ilk aday CHP’de uzun yıllar görev yapan Sevim Korkmaz Pekyörür oldu. Pekyörür dün il başkanlığında resmi açıklamasını yaptı.

 

PARTİMİN EMRİNDEYİM

Açıklamasına partide yaptığı görevlerden bahsederek başlayan Sevim Pekyörür, “Yıllardır bu partinin emrinde oldum. Hiç etiket beklemedim. Görev versinler diye beklenti içinde olmadım. Hep isteyerek, inançla ve azimle çalıştım. Şimdi de kadın kollarına başkan olmak gibi bir düşüncem yoktu, ama partililerim beni bu göreve layık gördüyseler bu da benim için emir sayılır” dedi.

 

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Yerel seçimlerden hüsranla çıkan partinin zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Pekyörür, “Partimiz zor bir süreçten geçiyor. Bunun etkileri devam edebilir. İlimizde bir başarısızlık söz konusu. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi ve hemen ardından genel seçimler var. Herkesin beklentisinin en üst seviyede olduğu yerel seçimler bitti, asıl vazife şimdi başlıyor. Tüm partili büyüklerimin, dostlarımın desteğini bekliyorum. İnanıyorum ki onlar da benim kararıma sevinecekler ve destek vereceklerdir” dedi.

 

ZOR DÖNEMEÇ

Açıklamasının ani olduğunu belirten Pekyörür, partililerine seslenerek, “Ani bir karar olduğu için henüz ulaşamadıklarım oldu. Kimseye davet göndermedik. Başka aday arkadaşlarım da çıkacaktır. Bu zor dönemeçte bu göreve talip olacak herkes saygıyı hak ediyor. Aday olacak arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

23 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR