CHP Milletvekili Haydar Akar, açtı ağzını yumdu gözünü

CHP Milletvekili Haydar Akar ve milletvekili adayı Turan Dumlu, ilçe ziyaretleri kapsamında önceki gün Gölcük Halıdere Mahallesi’nde vatandaşlarla bir...

CHP Milletvekili Haydar Akar ve milletvekili adayı Turan Dumlu, ilçe ziyaretleri kapsamında önceki gün Gölcük Halıdere Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Halıdere sahilinde vatandaşlarla bir araya gelen Akar ve Dumlu’nun hedefinde ise AKP’liler vardı.

 

CUMHURBAŞKANININ EMRİNDE GEZEN BAŞBAKAN

7 Haziran akşamından itibaren seçim havasının olduğunu kaydeder Akar, “Bir tarafta her şeyi reddeden bir parti, diğer tarafta da kendi ve çocukların istikbali için tek başına iktidarı bir yol olarak gören bir Cumhurbaşkanı ve onun da emrinde gezen bir Başbakan var. 7 Haziran’da millet uzlaşın mesajını verdi. Koalisyon kurarak partilerin birbirini denetlemesini istedi” dedi.

 

“AKP’LİLER KATOLİK GİBİ”

İktidar temsilcileri için “Katolik AKP’liler” Akar, “Çünkü Katolikler radikaldir, değişmezler. Koalisyonu bozduğumuzu söylüyorlar. Fakat bizimle koalisyon yapmak için oturmadılar. Görüşmemizin sebebi Türkiye’nin öncelikleriydi. Tayyip Erdoğan ve havuz medyası koalisyonun olmaması için büyük gayret sarf etti. Davutoğlu’nun ipleri onun elindeydi. Hatta Binali Yıldırım’ı bile ona gözdağı olsun diye genel başkanlığa hazırlıyorlardı” dedi.

 

AKP HÜMÜKETİ: 13 YIL+5 AY

“13 yıl+5 aydır AKP hükümeti devam ediyor” diyen Akar, şöyle konuştu: “Her şeyin kararını alabiliyorlar. Meclisin alması gereken kararları illegal şekilde uyguluyorlar. Koalisyonu ve sorunların çözümünü isteyen bizdik. 7 Haziran’da vaatlerimiz için kaynak yok diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eğer adamsa, dürüstse, doğruysa, şerefliyse gelsin herkesin önünde CHP’ye oy versin diyorum. 1300 lira asgari ücret verecekler. 10 gün önce 949 TL’den, 1000 TL’ye çıkarttılar. Bunu 1300 TL’ye çıkart senin samimiyetine inanayım” dedi.

 

BİZİ KOPYALAYAN İKİ PARTİ DE ÇALIŞMIYOR

Muhalefet partilerine de sert sözlerle yüklenen Akar, “1500 lira ücret için bizi TÜSİAD’a şikayet ettiler. Ancak biz işverene yük getirmeyeceğiz. Devletin işverenden aldığı payı biz vatandaşın cebine koyuyorduk. 7 Haziran’da bizi kopyalayan iki parti vardı. MHP ve HDP. Mecliste de öyleler. MHP’yi sizlere şikayet ediyorum. Ne zaman AKP’nin ihtiyacı oldu onun yanında oy kullandı. Meclis başkanlığında da aynı şeyi yaptılar. Bizim seçim beyannamemizi kopyaladılar. Çalışmıyorlar çünkü tek dertleri kandan beslenmek. Terör artsın oy alalım. Böyle bir çözüm olmaz. Siyasi partiler çözüm üretmek için vardır. Çözümsüzlük için değil” dedi.

 

BİZE ASLA OY VERMEYİN!

Halıderelilerden oy isteyen Akar, sözlerine şöyle devam etti: “Bize bir kere destek olun. Eğer söylediklerimizi yapamazsak bir daha oy vermeyin. Arkadaşlarımızın tamamı Türkiye’nin problemlerinin çözümü için çaba gösteriyor. Emekli sandığa giderken neye bakacak? Kanal İstanbul’a mı, yoksa evine ekmek götürüp götüremediğine mi, torununa vereceği harçlığa mı bakacak? ” dedi.

 

BİLAL MAZOTU KAÇA ALIYOR?

Çiftçiye yönelik çalışmalarının olacağını söyleyen Akar, “Çiftçiye soruyorum; tohumu, gübreyi, ilacı dışarıdan, mazotu 4 TL’den alıyorsun. Bir Bilal’in gemisinin deposunun mazotu Kandıra’daki tüm çiftçinin 1 aylık mazotuna bedel. Bilal mazotu 1,8 TL’den alıyor. Biz çiftçiye 1,8 lira vereceğimiz zaman kıyameti koparttılar. İktidara geldiğimizde inadına vereceğiz. Sandığa giderken buna bakın” diye konuştu.

 

İNADINA 1500 TL!

“CHP iktidarında üreten kazanacak” diyen Akar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kim çalışıp üretiyorsa o alacak. Minibüsleri 65 yaş üstüne bedava yaptılar, çoğunuz binemiyorsunuz. Aslında yaşlılara değil asgari ücretlilere ücretsiz olmalı. 949 TL alıyor üç çocuğu var kirada oturuyor. Karnını doyurmaya çalışıyor. Biz asgari ücret 1500 TL olsun dediğimizde kıyamet kopartıyorlar. Biz bunlara yapamazsak, sandıkta nasıl getirdiyseniz, öyle de götürürsünüz.”

 

KARAOSMANOĞLU KIVIRDI

Halıdere’deki taş ocağı sorununa da değinen Akar, “İbrahim Karaosmanoğlu ve Fikri Işık, ocağı kapatacaklarını söylediler. Şimdi kıvırdılar. 20 defa umreye gitti ama yalan konuşmaktan çekinmiyor. Bunlar dindar değil, din tüccarı. Din üzerinden siyaset yapıp, milletin oyunu ceplerine koyuyorlar. Sandığa giderken böyle bakın. Halıdere’nin problemlerini biliyorum. Derenin ne hale geldiğinin farkındayım. Meyve bahçelerinizin durumunu biliyorum. Ocak konusunda ne gerekiyorsa yaptım. Bakanlara gittim, MİGEM’e gittim. Verdikleri sözü yerine getirmiyorlar. Her şey valinin iki dudağının arasında” dedi.

 

VALİNİN ARKASINDA RANT VAR

“Valinin arkasında siyasi rant var” diyen sözlerini şöyle tamamladı: “6 ilçede bütün taş ocaklarını kapattılar. 4-5 liraya maliyeti olan taşı 20 liraya satıyorlar. Halıdere’nin sırtından, çevrenizi kirleterek ve meyve bahçelerinizi yok ederek rantı paylaşıyorlar. Vatandaş arazisini borçlarını ödemek ya da geçinebilmek için satıyor, ama ahlaksızca çıkıp, ‘Satmasaydı!’ diyorlar. Tabii senin gibi cebi delik siyasetle başlayıp, lüks ciplerde gezmiyorlar. Lüks villalarda yaşamıyorlar. İktidarı alırsak 1 saatte kapatırız. Halıdere’deki taş ocağı benim boynumun borcu. Oy verseniz de vermeseniz de ocak kapanacak. Vatandaş siyasetçiye dersini sandıkta vermeli.” Buket SEZER

24 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR