Emekli-Sen’de gergin kongre

Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’nin olağan kongresi dün yapıldı. Uzun süredir yaşanan başkanlık çekişmesi, kongreye de yansıdı. Görevden alınan Osman Nuri Ş...

BÜYÜT

Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’nin olağan kongresi dün yapıldı. Uzun süredir yaşanan başkanlık çekişmesi, kongreye de yansıdı. Görevden alınan Osman Nuri Şenol ve ekibi, bina önünde eylem yaptı, gergin dakikalar yaşandı.

BİNA ÖNÜNDE EYLEM
DİSK’e bağlı Emekli-Sen Kocaeli Şubesi’nde başkanlık çekişmesi sürüyor. Sendikanın 8. olağan kongresi dün Teksif-İş Sendikası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Şubenin yeni yönetim kurulu, İsmet Tunaboylu başkanlığında oluştu. Kongre anında, genel merkez tarafından görevden alınan Osman Nuri Şenol ve ekibi bina önünde eylem yaptı. Sloganlar atan Şenol ve ekibi, genel merkezin kendine yandaş bir yönetim oluşturmak istediğini dile getirdi.

KATILIMI AZALTMA ÇABASI
Kongreye katılmak için binaya gelenlere “Kongre ertelendi” diyerek katılımı azaltmaya çalışan Şenol ve ekibi ile salondan çıkan sendika üyeleri arasında gergin anlar yaşandı. Şenol ve ekibi, genel kurula katılanların heyet oluşturacakları haberini aldıktan sonra, görüşme talebiyle yüz yüze kalmamak için bina önünden ayrıldı. Genel Başkan Veli Beysülen, Şenol’un tamamen komplo ile kendisine saldırdığını söyledi.

26 Mart 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR