Tahsin Tarhan: Halkın iradesine ipotek koydular

Güne Gebze ilçesinde yoğun mahalle ve fabrika ziyaretleri ile başlayan Tarhan, günü İzmit’e bağlı Balören ve Sultaniye köyleri ziyaretleri ile tamamla...

Güne Gebze ilçesinde yoğun mahalle ve fabrika ziyaretleri ile başlayan Tarhan, günü İzmit’e bağlı Balören ve Sultaniye köyleri ziyaretleri ile tamamladı.


HALKIN İRADESİNE SAYGI GÖSTERİLMEDİ
Ziyaretlerde yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tarhan, “Halkımızın iradesine ipotek koydular. Malum şahıs, yurttaşlarımızın iradesine, tercihlerine saygı göstermedi. CHP’ye hükümeti kurma görevini vermedi. Sarayda yaşayan şahıs, anayasal suç işlemiştir” diyerek, 7 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından milli iradeye ipotek koyulduğunu kaydetti.


İŞ DÜNYASINA SOMUT MESAJLAR
Yoğun seçim kampanyasına Gebze’de devam eden Tarhan, güne ilk olarak Hasköy Pik Döküm Metal İşleme Sanayi Kooperatifi’ni ziyaret ederek başladı. Burada sanayicilerle bir araya gelen Tarhan, partisinin ekonomi programını iş dünyasıyla paylaştı. Üreten ve hakça bölüşen bir düzen için mücadele ettiklerinin altını çizen Tarhan, “Ülkemizde güvenli bir yatırım ortamı sağlayacağız. Ekonomi; yüksek katma değerli üretimi, yeniliği, çevreye duyarlılığı ve sürdürülebilirliği hedefleyen bir anlayışla yönetilecek” diyerek iş dünyasını bilgilendi.


ASGARİ ÜCRET VURGUSU YAPTI
Halkın vekili Tarhan’ın bir sonraki durağı ise Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) oldu. GEPOSB’ta fabrikada çalışan emekçilerle beraber öğle yemeği yiyen Tarhan, “OSB’lerde yatılı okullar kurarak, nitelikli ara eleman ihtiyacını çözeceğiz. Gençlerimize OSB’lerde iş garantili eğitim vereceğiz. Asgari ücreti 1.500 TL’ye yükselterek, emekçilerimizin rahat bir nefes almalarını sağlayacağız. Aile sigortası ile mevcut sosyal yardımlar iki katına çıkarılacak” diyerek emekçileri projeler hakkında bilgilendirdi.


ÇİFTÇİYE MAZOT 1 LİRA 80 KURUŞ OLACAK
Tarhan, Gebze’de son olarak Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ve meclis üyeleri ile birlikte Ulus, Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerini ziyaret etti. Gebze’nin ardından İzmit ilçesine geçen Tarhan, CHP İzmit İlçe Başkanlığı ve Seçim Koordinasyon Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği köy ziyaretleri programına İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Birol Sağlam ile birlikte katıldı. Köy ziyaretinde çiftçileri bilgilendiren Tarhan, “Tarım reformu ile her köye bir ziraat mühendisi ve veteriner atanacak. Köylülerimiz mazotu 1 Lira 80 Kuruştan kullanacak” diyerek sözlerini tamamladı.

17 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR