Başkan Toltar, Mevlana’yı andı

GÖREVİMİZ SADECE YOL YAPMAK DEĞİL Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ""Belediye olarak sadece yol yapmak, yeni projeleri hayata geçirmek değil...

BÜYÜT

GÖREVİMİZ SADECE YOL YAPMAK DEĞİL

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ""Belediye olarak sadece yol yapmak, yeni projeleri hayata geçirmek değil insanımızın manevi dünyasında da kültür sanatta da her alanda hizmet etmektir. Peygamberimizin yolunu, onun mesajlarını yaşam tarzını yaşamak, yaşatma adına ışık olan insanlarımız var. Büyük İslam Velisi Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 741. Vuslat Yıl Dönümünde O'nu hürmetle yad ediyoruz." dedi.

 

İNSANLIĞIN KILAVUZU

Başkan Toltar, “Hz. Mevlana'nın manevi huzurunda sevginin kuşatıcılığını daha derinden idrak ediyoruz. ‘Ben yaşadıkça Kuran'ın bendesiyim, Ben Hz. Muhammed'in (sav) ayağının tozuyum, Biri benden, bundan başkasını naklederse, Ondan da bizarım, o sözden de bizarım’ sözleriyle yolunu tarif eden Hz. Mevlana, 8 asırdır alimlerin, ariflerin, aşıkların, bütün insanlığın kılavuzu oldu. 

 

GÖNÜLLER SULTANI

O, sözleriyle yüreğimizi aydınlattı, gönüllerimizi ferahlattı, bize birliği, beraberliği, kardeşliği ve dostluğu öğütledi. O'nun istikameti bizim istikametimiz oldu. Biz bugüne kadar Hz. Mevlana’nın aşk dolu, sevgi dolu gönlünden çıkan büyük sözlerle yolumuzu aydınlattık. Gönüller Sultanı Hz. Mevlana'yı 741. vuslat yıl dönümünde hürmetle anıyoruz" dedi.

14 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR