JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ Şahin TÜRKASLAN

  Gazetemizin DORUKTAKİLER 2013’te eğitime katkılarından dolayı jüri özel ödülüne layık görülen Şahin Türkaslan, Gebze’ye 10 milyon liraya mal olan 2...

 

Gazetemizin DORUKTAKİLER 2013’te eğitime katkılarından dolayı jüri özel ödülüne layık görülen Şahin Türkaslan, Gebze’ye 10 milyon liraya mal olan 24 dersliklik, 300 öğrenci kapasiteli bir okul yaptırdı. Türkaslan, eğitime katkı vereceğini de her fırsatta dile getiriyor

 

Yücel Boru Grubu, Türkiye’nin sayılı firmaları arasında…

Bu gruba ait bazı markalar şunlar; Kroman Çelik, Çayırova Boru, Yücel Boru, Çelsantaş, Çemsat, Demtrans…

Yücel Boru A.Ş., ilimizde Kramon Çelik İlköğretim Okulu ve Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’nden sonra Yücel Boru Fen Lisesi’ni yaptı.

24 derslikli Yücel Boru Fen Lisesi, 300 öğrencilik pansiyonu ile toplam 10 milyon 500 bin TL’ye mal oldu.

Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında eğitime destek veren Yücel Boru Grubu, ilimize yeni okullar yapmaya kararlı…

Yücel Boru Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Türkaslan, eğitime katkı vermenin onurunu ve gururuna yaşıyor.

 

 

10 MİLYON HARCANDI

 

Yücel Boru olarak, Kocaeli’nde eğitime yönelik önemli katkılar sundunuz. Yapılan projelerinizden söz eder misiniz?

 

Eğitime yapılan yatırımın, aynı zamanda kentimizin ve ülkemizin geleceğine yapıldığını düşünüyoruz. Bu düşünce ile hareketle Yücel Boru bünyesinde ile ilimizde Kramon Çelik İlköğretim Okulu ve Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi’ni yaptırmıştır. Son olarak Yücel Boru Fen Lisesi’ni eğitime kazandırdık. 24 derslikli olan okulumuz, 300 öğrencilik pansiyonu ile toplam 10 milyon 500 bin TL’ye mal oldu.

 

 

Eğitim alanındaki desteğiniz sürecek mi?

 

Elbette, bunu bir görev değil, bir borç olarak görüyoruz. Üçüncü okulumuzun da hayırlı olmasını diliyorum. Bütün dünyanın ekonomik kriz yaşadığı bir dönemde 10 milyon harcanarak yapılan bu eseri sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitime verilen desteğin insana verilen destek olarak değerlendirildiğinde böyle büyük yatırım yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

 

Yeni yapılan okullar son derece modern bir yapıda inşa edilmiş. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

 

Okulları inşa ederken hiçbir masraftan ve imkandan kaçınılmadı. her şeyi öğrencilerimizin rahatı ve başarılı olabilmeleri için yapıyoruz. Bu anlamda gelecek nesillere iyi bir eser bırakıp, örnek teşkil etmek istiyoruz. Artık buralardan yetişecek öğrencilerimizin başarılı olmasını bekliyoruz. Onların tahsil hayatlarında başarılı olmaları ve başarılı, ülkesine fayda sağlayacak bir birey olarak yetişmeleri amacımıza ulaştığımızı gösterir.

 

 

Öğrencilere ne gibi nasihatlerde bulunmak istersiniz?

 

Öğrencilerimize seslenmek istiyorum. dikkat etmeleri gereken çok şey var. Bugünün öğrencileri çok şanslılar. Bu şansı değerlendirmelerini istiyorum. Bizler 60 yıl önce hiçbir araştırma imkanı olmayan; ne internet, bilgisayar ne de ansiklopedisi bulunmayan okullarda okuduk. Bugünlerin kıymetini bilin. Sizler bu ülkenin teminatısınız.

 

 

BAŞKANLAR MÜSAMAHALI OLSUN

 

Kocaeli bir sanayi kenti ve siz de kendi alanınızda markalaşmış bir kuruluşsunuz. Sanayici gözüyle bakıldığında yerel yönetimlerin sanayiciye bakışı sizce nasıl?

 

Aslında bir sorunumuz yok. Evet, Kocaeli bir sanayi kenti. Ancak dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar var. Bölgemiz sanayi bölgesi, yanlış yapılaşmadan dolayı sanayi kuruluşları şehir merkezilerinin içinde kaldı. Bu sanayi kentinde tüm sorunları birlikte yaşıyoruz. Çevreci olmakta fayda var. Biz de bu konuda kuruluş olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Çevre yatırımı konusunda önemli boyutlarda fedakarlıklar yapıyoruz. Fakat bunları yaparken yerel yönetimlerden de daha müsamahalı olmalarını istiyoruz. Duyarlı olmakta fayda var.

Şahin Türkaslan kimdir?

 

1940 yılında Kayseri Gesi’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gesi’de, liseyi Kayseri Lisesi’nde tamamladı. 1958 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1962 yılında birincilikle mezun oldu. Kayseri Adliyesi’nde tamamladığı hakimlik stajını müteakip askerlik hizmetini Kayseri Doğu Menzil Askeri Mahkemesi’nde Hakim Teğmen olarak yaptı.

 

1966 yılında tayin olduğu Mardin Savur Hakimliğinden istifa ederek askerliği sırasında evlendiği eşi ve oğlu ile İstanbul’a yerleşti. Avukatlık stajından sonra kaydolduğu İstanbul barosundan da ayrılarak ticarete başladı. Aynı zamanda 2007 senesine kadar Yücel Boru Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu başkan vekili olarak görev yaptı. 2007 yılından beri aynı şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Şahin Türkaslan üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

03 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR