Saka: Vatandaş cambazlık yapıyor

SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, İzmit İlçe sınırları içerisinde yapılan alt yapı çalışmaları sonrasında vatandaş cambazlık yapıyor açıklamasında bul...

BÜYÜT

SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, İzmit İlçe sınırları içerisinde yapılan alt yapı çalışmaları sonrasında vatandaş cambazlık yapıyor açıklamasında bulundu.

SP İzmit İlçe’nin yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde açıklama yapan SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Saka, “Kış ayından çıkıyoruz. Fakat aylardan beri İzmit’in çeşitli mahallelerinde Erenler, 28 Haziran, Bekirdere, Turgut, Tavşantepe’de alt yapı çalışmaları sebebiyle bozulan yollar var. Alt yapı çalışması yapılan yolların üzerine sadece kapatıldı. Üzerinde herhangi bir çalışma yapılmadı. Benim evimin olduğu Erenler Mahallesi yaklaşık bir yıldır köstebek yuvası durumundadır. Burada insanlar yürürken cambazlık yapmaktadırlar. Vatandaşlar çamur deryasında gidiyorlardı. Araçlar ise ulaşımda zorlanmaktadır. Bu durum ülke ekonomisine zarardır. Bu yolların neden yapılmadığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu yolların en kısa zamanda yapılması gerekiyor” dedi.

SEKALILAR DERNEĞİ

Başkan Saka, “SEKA kapatıldı. Orası park durumuna getirildi. Buradaki kağıt üreten makineler satıldı. Burada bazı makineler kalmıştır. Bu makineler üretim yapabilecek durumdadır. Bu makinelerden bir tanesi müze veya eğitim amaçlı kullanılabilir. Sekalılar Derneği’nden bu yönde bilgi aldık. Üretim yapar, hem de eğitim yapılabilir. Belediyenin ihtiyaçları karşılanabilir. Ayrıca Sekapark içerisinde bulunan binalardan bir tanesinin Sekalılar Derneği’ne tahsis edilmesi gerekiyor. Birçok sivil toplum örgütüne verilen binaları Sekalılar Derneği’ne verilmelidir. Bu yönde dernek üyelere başvuruda bulunmasına rağmen bir sonuç alamadıklarını dile getirdiler” açıklamasında bulundu.

27 Mart 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR