İhsaniyespor'a tek kelime ile HELAL OLSUN!..

Kendilerine ait olan tesislerdeki konferans salonunu her hangi bir ücret talep etmeden ilimizin başarılı oyuncularından Selim Taylan Ertuğrul'a tahsi...

Kendilerine ait olan tesislerdeki konferans salonunu her hangi bir ücret talep etmeden ilimizin başarılı oyuncularından Selim Taylan Ertuğrul'a tahsis eden kulüp sanata ve sanatçıya sahip çıktı.

 

MURATOĞLU, ARDIÇ VE YALTA DA VAR

Haftanın belirli günlerinde İhsaniyespor Kulübü Tesisleri Konferans Salonu'nda "Mahalle'nin Neşesi" adlı kukla oyununun hazırlıklarını yapan Ertuğrul, kendilerine destek veren İhsaniyespor Kulüp Başkanı Serkan Başoğlu ve yönetimine minnettar olduğunu ifade etti. Taylan'ın ekibinde Levent Muratoğlu, Cemal Aldıç ve İhsaniyeli Sadettin Yalta da yer alıyor. Bir birinden özel ve güzel oyunları halkın hizmetine sunmak için sıkı bir çalışma içerisinde yer alan ekipten 1994 doğumlu Sadettin Yalta, Maltepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nü kazandı. Mahallenin Neşesi adlı kukla oyunu ile ilgili hazırlıklarına devam eden Ertuğrul ilk oyununu yine İhsaniye'deki Konferans Salonu'nda yapacak.

 

ice11-229.jpg

 

ERTUĞRUL: DUYGULARIMI TARİF BİLE EDEMİYORUM

Başarılı oyuncu Selim Taylan Ertuğrul gazetemize yapığı açıklamada duyduğu memnuniyeti şu şekilde dile getirdi. "Sanatın gelişmesi ve ilerlemesi için sanatçıya ilgi ve hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Doğru, ilgisizlik yüzünden bir çok arkadaşımız orta oyunu ve tiyatrodan farklı kanallara geçmek zorunda kalıyor. Ayakta durmak inanın kolay değil. Ancak İhsaniyespor Kulübü gibi örnekler olduğu zaman sanatçı da güçleniyor ve sanata katkı sağlanıyor.

 

TÜRKİYE'DE BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK

Elimizdeki malzemeleri muhafaza edebileceğimiz, sahne kurabileceğimiz ve çalışmalarımızı yürütebileceğimiz bir yer lazımdı. İhsaniyespor Kulüp Başkanı Serkan Başoğlu ve yönetimi bu isteğimizi tereddüt etmeden kabul etti ve bize kapılarını açtı. Bir spor kulübünün böyle bir destekte bulunması ülkede görülmüş ve duyulmuş değildir. Şu an duygularımı kelimelerle tarif edemiyorum. Gösteri Sanatları Merkezi'nde Mahalle'nin Neşesi Kukla Oyunu'nu kısa bir süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Canko ve Yalancı Çoban oyunlarımız da ekibimizin üretimleri arasında yer alıyor. Halkımızı oyuncularımıza davet ediyoruz.

 

BAŞOĞLU: BUNLAR BİZİM GÖREVİMİZ

Mükemmel bir iş çıkaran ve örnek desteği ile alkışı hak eden İhsaniyespor'da Kulüp Başkanı Serkan Başoğlu "Taylan kardeşimiz yerimizden istediği gibi faydalanabilir. Bunun için bize teşekkür etmelerine gerek yok. Bu tür katkılar görevimizdir. Burada gösterilecek oyunların bölgemiz çocuklarının moralini yükseltmesi bizim de mutluluğumuz olacaktır. Kendilerine kolaylıklar diliyorum" dedi. Başoğlu öte yandan İhsaniyespor Kız Voleybol Takımı ile de Bölgesel Lig'de mücadele edeceklerinin altını çizdi. İhsaniyespor Kulübü, yıldız futbolcusu Yusuf'u Kocaelispor'a verirken "Efsanemize kapımız her zaman açıktır" diyerek yine örnek olmuştu.

Erdem ÖVÜÇ - Özel Haber

13 Ağustos 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR