“O paranın takipçisiyiz”

Yeni kurulan İzmit Roman Dernekler Federasyonu’nun başkan yardımcısı Fehmi Acar, yaptığı basın açıklamasında, Ahmet Çokyaşar yönetimine yüklendi. Acar...

BÜYÜTYeni kurulan İzmit Roman Dernekler Federasyonu’nun başkan yardımcısı Fehmi Acar, yaptığı basın açıklamasında, Ahmet Çokyaşar yönetimine yüklendi. Acar, Roman çocuklar için hibe edildiğini söylediği 97 bin Avro’nun akıbetini de sordu

İzmit Roman Dernekler Federasyonu, geçen hafta yapılan federasyon açılışına katılan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Fuar içi Sivil Toplum Merkezi’nde yapılan açıklamada, Federasyon Başkanı Turgay Tavcı ve başkan yardımcısı Fehmi Acar, federasyonun projeleri konusunda bilgiler verdi.

KOCAELİ’DEKİ 3. FEDERASYON
İzmit Roman Dernekler Federasyonu’nun, Kocaeli’deki 3. Roman Federasyonu olduğunu belirten başkan yardımcısı Fehmi Acar, bunun nedeninin diğer federasyonların halkın sorunları ile ilgilenmemesi olduğunu söyledi. İzmit’teki 12 Roman mahallesinden 6’sının kendi federasyonları dahilinde olduğunu belirten Acar, “Gerçekleştireceğimiz projelerle daha büyüyeceğiz” dedi. Yetkililere de seslenen Acar, federasyonlar arasında ayrımcılık yapılmamasını, her federasyona eşit yaklaşılmasını istedi.

İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ
Romanların toplumdan dışlandığını belirten Acar, “Bu yüzden Romanlar da çevrelerine bir duvar ördüler. Kendi içlerine çekildiler” diye konuştu. Tarih boyunca Romanların hep itilip kakıldığını vurgulayan Fehmi Acar, “Bunlara rağmen ülkemizden kopmadık. Biz ülkemizi, vatanımızı, milletimizi seviyoruz. Atatürk’ü çok çok seviyoruz” şeklinde konuştu. Acar, böyle bir şeyin hiçbir zaman olmayacağını da belirterek, “Biz artık itilip kakılmadan, insanca yaşamak istiyoruz” dedi.

ANLAMLI PROJELER
Projelerinden de söz eden Acar, “İçinde kütüphanesi, internet kafesi, spor alanları olan bir gençlik merkezi düşünüyoruz. Böylece çocuklarımız ve gençlerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulabilecekler” diye konuştu. Diğer projenin kan merkezi olduğunu belirten Acar, “Kanımız Bir Canımız Bir’ projesi ile kan ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza kan verebileceğiz” dedi. “Festivalden festivale gündeme gelen bir federasyon olmayacağız” diyen Acar, “Biz eğlenceli insanlarız. Ama bu işler çalgı çengiyle olmuyor. Bizim için eğitim çok önemli” diye konuştu.

OLAYLARIN TAKİPÇİSİYİZ
Kocaeli Roman Dernekler Federasyonu’nun, AB ve belediyeden Roman çocukların topluma entegre edilmesi için toplamda 97 bin Avro yardım aldığını bildiklerini ifade eden Acar, “Bu paranın Roman çocuklara harcanması, birilerinin cebinde kalmaması için takipçisi olacağız. Toplumumuz için eğitim en önemli önceliğimiz. Bu paranın gerçekten Roman çocuklarına harcanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. Kocaeli Roman Dernekler Federasyonu’nun, Kireçocakları Mahallesi’nde Kur’an kursu açmak için bina kiraladığı, ancak 2 ay süre geçmesine rağmen kimsenin ilgilenmediği ve kursun açılmadığını dile getiren Acar, “Başkan Ahmet Çokyaşar, işin medya boyutunu kullandı, reklamını yaptı bıraktı. Şimdi orada kurs yok, ilgilenen de yok” dedi.

30 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR