DOĞAN: “KOCAELİSPOR’A HAKSIZLIK YAPILDI”

      AMATÖRÜN ÇITASINI YÜKSELTTİK İzmit Belediyesi'nin amatör spor kulüplerine verdiği desteğin sözde değil özde olduğunu ifade eden İzmit Belediye B...

BÜYÜT

 

 

 

AMATÖRÜN ÇITASINI YÜKSELTTİK

İzmit Belediyesi'nin amatör spor kulüplerine verdiği desteğin sözde değil özde olduğunu ifade eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yeni kurulan ve Kocaeli 2.Amatör Küme’de mücadele edecek olan Çayırtepe Spor Kulübü’ne yapılan malzeme yardım töreninde "süreklilik gösteren desteklerimizle pek çok amatör spor kulübümüz başarı çıtasını yükseltmiştir" dedi.

 

AMATÖRLERE 1 MİLYONLUK DESTEK

Amatör spor kulüplerine yapılan yardımlarda her zaman en kaliteli ve fonksiyonel malzemeler seçtiklerine vurgu yapan Başkan Doğan "2009 yılında 31 kulübe toplam 195 bin TL, 2010 yılında 35 kulübe toplam 205 bin TL, 2011 yılında 38 kulübe toplam 212 bin TL, 2012 yılında 42 kulübe toplam 312 bin TL'lik malzeme yardımı yaptık. Malzeme yardımlarımız bu yılda gerçekleştirildi. İzmit sınırları içerisinde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine sadece malzeme yardımı olarak yaklaşık 1 milyon TL destek verdik" diyerek İzmit Belediyesi'nin her yıl kulüplerin en büyük destekçisi olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AMATÖR SPOR TESİSİNİ"

Amatör spora yapılan desteğin sadece malzeme yardımları ile sınırlı kalmadığına dikkat çeken Doğan, "Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olan Cephanelik Spor Kompleksi ile şimdiye kadar ülkemizde bir ilçe belediyesinin amatör spora yaptığı en büyük yatırımdır. 16 kulübe oda tahsis edilen Cephaneli Spor Kompleksi'nden bu güne kadar 13 bin 780 sporcu yararlandı. Tesis son günlerde Güreş Salonu ile de hizmete başladı. Judo, tekvando, eskirim ve bilardo branşları için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

 

“KULÜPLERİN HER İSTEDİKLERİ GERÇEK OLDU”

Doğan "Amatör spor kulüplerine her zaman destek olduk, gelen her talebi tüm detayları ile takip ettik. Kulüplerimiz ne istediyse o gerçek oldu. Sadece malzeme yardımları ile yetinmedik. Kulüplerimize kulüp binası ve tesis desteği de verdik" diyerek Kocaelispor, Yenişehirspor, Yenimahallespor, Alikahyaspor, Selanikspor, Yenidoğanspor, Yenişehirspor, Körfezspor, Üçyol Doğu Spor, Bağçeşmespor, Fatih ve Gültepe 'un tesislerinin de İzmit Belediyesi tarafından yapıldığını dile getirdi.

 

“KEV TESİSLERİ KOCAELİSPOR’A VERİLMELİDİR”

Kocaelispor hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Doğan “Kocaelispor’un şuanki durumu bizleri çok üzüyor. Ancak Kocaelispor’umuzun layık olduğu yere geleceğine inancımız tam. İzmit Belediyesi olarak 5 yıldır elimizden geldiği kadar kulübümüze destek verdik. Kulübe yeni tesis, antrenman sahaları ve lojman temin ettik. Alt yapı dahil olmak üzere tüm malzemelerini verdik. Takımı teşvik etmek amacıyla prim desteği verdik. Ancak tek başına İzmit Belediyesi’nin desteği ile olmaz. Takımın eski günlerine gelmesi için eski ruhunu yeniden yakalaması gerekiyor. Bunun için Kocaelispor’umuzun ruhunun kaldığı KEV Tesisleri derhal sahibine yani Kocaelispor’a geri verilmelidir. Şimdi bir ticari kuruluş tarafından işletilen KEV Tesisleri’nin kulüpten alınması bu camiaya yapılan haksızlıktır. Kocaelispor’a büyük bir haksızlık yapılmıştır. Bu haksızlığın derhal giderilmesi gerekiyor. KEV Tesisleri’nin Kocaelispor’a tahsil edilmesi geri verilmesi mümkündür. Kocaelispor’un hızla kurumsallaşması ve KEV Tesisleri’ne bir an önce kavuşması için destek vermeliyiz. Bizler Kocaelispor’umuzun her durumda yanında olmalıyız. Bu zamana kadar hep bunu yaptık yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

01 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR