Karaosmanoğlu: Türkiye’de iktidarın alternatifi yok

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kongrelerini tamamlayan AK Parti ilçe başkanlarını ve yönetimlerini makamında ağırlamaya d...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kongrelerini tamamlayan AK Parti ilçe başkanlarını ve yönetimlerini makamında ağırlamaya devam ediyor. Yakın zamanda 5. olağan kongresini yaparak başkan seçilen Recep Demirel ve yönetimini misafir eden Başkan Karaosmanoğlu, 2015 genel seçimleri nedeniyle teşkilatların üzerindeki sorumluluğun önemini hatırlattı. Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’de iktidarın alternatifi olan başka bir siyasi parti bulunmamaktadır. Bu durum bizi rehavete sürüklememelidir. Daha çok çalışarak, halkımızın ve çevre coğrafyadaki insanların bizden umutlarını boşa çıkartma lüksümüz yoktur” vurgusunu yaptı.

 

SİYASET NÖBETTİR

2001 yılından beri ülke için bu hizmet kervanında yer aldıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Siyaset bir nöbettir. Bizler uzlaşma kültürüne dayalı bir siyaset yapıyoruz. Ana ilkelerimizden olan kucaklayıcı siyaset, toplumun her kesimini kapsadığı gibi parti içerisinde de uyguladığımız bir anlayıştır. Bunun için çok önemli bir görevimiz var. İnsanlarımızın bizden beklentileri var. Toplumun her ferdini dinleyecek, sorununu kendi problemiz göreceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden siyaset yapacağız. Kentimizde güzel bir siyasi kadromuz var. Bu zaman zaman değişime elbette uğrayacaktır. Yeni yönetimler taze kandır, heyecandır. İktidara gelmek çok zor bir şeydir. Kalmak daha zordur. Çok şükür bunu başardık ve başarmaya devam edeceğiz” dedi.

 

SİYASET SANDIĞA SAHİP ÇIKMAKTIR

Siyasi başarının devam edebilmesi için sandıktan çıkan sonuçların önemini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ”Seçimlerde teknik çalışmaya önem vermeliyiz. Sandık listelerini çok iyi kontrol edip, bire bir çalışmalar gerçekleştirmeliyiz. Bir oyun önemini dahi unutmayın. Karamürsel’de bir oyu dahi zayi etmemeliyiz. Bizlere de düşen görev neyse elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Siyaset sandığa sahip çıkmaktır. Bunu her daim kendimize ilke edineceğiz” ifadesini kullandı.

 

GEREKİRSE SIRTIMIZDA TAŞIYACAĞIZ

2015 Milletvekilliği seçimlerinin önemini bir kez daha vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Mahalle teşkilatlarımızı çok iyi organize edin. Bize gönül verenlerden bir kişi dahi oy verememe gibi bir durum yaşanmamalı. Bizler bu zamana kadar bir oyu dahi küçümsemedik, küçümsemeyeceksiniz. Gerekirse yaşlı, hasta ve düşkün varsa sırtımızda taşıyarak oy kullanmasını sağlayacağız. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Yeni Türkiye’nin oluşmasında önemli virajlardan gördüğümüz 2015 milletvekilliği seçiminde arzu ettiğimiz ve beklediğimiz seçim sonucunu hep birlikte alacağız” şeklinde konuştu.

 

HÜKÜMETİMİZİN VE BÜYÜKŞEHİRİMİZİN HİZMETLERİNİ İYİ ANLATIN

Siyasette yerel hizmetlerin önemini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Karamürsel ilçemize kazandırdığımız hizmetleri anlatmaya gayret edin. Sahillerimizi, yollarımızı, kültür binalarımızı, sosyal projelerimizi ve hükümetimizin gerçekleştirdiği çalışmaları teşkilatımızın her üyesinin vatandaşlarımıza iyi anlatması gerekiyor. Ülkemizin geldiği son noktayı özellikle gençlere örnekler vererek açıklamanız faydalı olacaktır. Eğitimde, sağlıkta ve ekonomideki kazanımlarımızı bu siyasi hareketin başardığını çok iyi ifade etmeniz gerekiyor” dedi. AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Başkan Karaosmanoğlu’na ilçeye kazandırılan projeler için de ayrıca teşekkür etti.

23 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR