Halk otobüslerinden Somali’ye bağış

Somali’de yaşanan insanlık dramına Kocaeli’deki Özel Halk otobüsleri de sessiz kalmadı. 1 günlük hasılatlarını açlık ve kuraklıkla boğuşan Somali’ye b...

BÜYÜT

Somali’de yaşanan insanlık dramına Kocaeli’deki Özel Halk otobüsleri de sessiz kalmadı. 1 günlük hasılatlarını açlık ve kuraklıkla boğuşan Somali’ye bağışlayan otobüs kooperatifleri diğer illere de örnek oldu.

İimizde faaliyet gösteren özel halk otobüsleri 1 günlük hasılatını Somali’ye bağışladı. Afrika kıtasında binlerce insanın açlık nedeni ile öldüğü Somali’ye Türkiye’den her kesimden sağlanan yardımlar çığ gibi büyüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği gibi önemli kurumların öncü olduğu yardımlara kentte çalışan özel halk otobüsleri de katıldı. Kentin ulaşımında önemli rol oynayan halk otobüsü 1 günlük kazançlarını Somali’ye bağışladı.

1 GÜNLÜK HASILATLARINI BAĞIŞLADILAR
Konu ile açıklamada bulunan 13 No’lu Kooperatif Başkanı Hasan Öztürk, Somali’de içler acısı olayların yaşandığını ifade ederek bir nebze de olsa bu dramın dinmesi için bağışta bulunduklarını aktardı. Öztürk, kooperatifler olarak ortak aldıkları bir karar ile 23 Ağustos Salı günü için alınacak hasılatı Somali’ye bağışladıklarını söyledi.

ÖRNEK OLMALI
58 kooperatif ve 2 bin 58 minibüsün bulunduğu Kocaeli’deki çalışan otobüs şoförleri yapılan bağışın kendileri açısından da önemli olduklarını açıkladı. Yolcular da alınan kararın çok memnuniyet verici olduğunu ve bu anlamlı bağışın örnek olması dileğinde bulundu.

25 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR