Damızlık Sığır Yetiştiricileri'nde Gülfen güven tazeledi

Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 5’nci olağan genel kurulu Mevlana Kültür Merkezi’nde yapıldı. Olağan genel kurulda mevcut Başka...

Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 5’nci olağan genel kurulu Mevlana Kültür Merkezi’nde yapıldı. Olağan genel kurulda mevcut Başkan Cemil Gülfen 3’ncü defa başkanlığa yeniden aday olurken karşısına Mustafa Özkan ve Ahmet Altın aday olarak çıktı. Birlik üyesi olan yetiştiriciler olağan genel kurul öncesinde imza verdiler. Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin kayıtlı 2500 üyesi bulunuyor.

 

GÜLFEN FÜVEN TAZELEDİ

Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 5’nci olağan genel kurulunda 3 aday yarıştı. Mevcut başkan Cemil Gülfen 3’ncü defa yeniden aday olurken karşısına Mustafa Özkan ve Ahmet Altın çıktı. Yapılan oylama da 506 üye oy kullandı. Yapılan sayım sonrasında Cemil Gülfen 260, Ahmet Altın 158 ve Mustafa Özkan 67 oy aldı. 21 oy geçersiz sayıldı.

 

DİVAN HEYETİ OLUŞTU

Divan Başkanlığı için Mükremin Gökgöz, Hasan Adıgüzel, İsmail Ökmen, Osman Karaağaç, Tuncay Tükkan, Adem Günay, Orhan Araman seçildi. Divan heyetinin belirlenmesi sonrasında saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile genel kurula başlanıldı.

 

BİZLERE SADECE OY İÇİN GELDİLER

Üretici Hüseyin Yüce “Ben hayvancılığı bıraktım. Halen daha kayıplar yaşanıyor. Hayvancılık için toprak lazım. Topraklarımızı satıyoruz. Yıllardır bir çapa içerisindeyiz. Hiçbir zaman bu birliğin görevleri vardır. Bunları hiçbir zaman göremedim. Üreticinin sorunlarına masa başında çözüm bulmaya çalışıyorlar. 11 yıllık hayvancılık yaptım. Sadece destek verildiği zaman yönetim kapımıza dilekçe vermek için geliyorlar. Seçim zamanı bizlere gelmektedirler. Suçlamalar yapılmaktadır. Birlik yönetimin üreticinin yanında olmalıdır. Her zaman sizlerin yanındayım. Damızlık, süt birlikleri rant kapısı haline gelmiştir. Bilinçli üretim yapılmasını sağlanmalıdır. Sizler hizmet için gelmediniz mi? Süt ve et fiyatları ortadadır. Destekler yetersiz” dedi.          

 

BİRLİĞİN BORCU YOKTUR

Genel kurulda yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu. Birlik Başkanı Cemil Gülfen “Yapılan destekler hakkında sizlere gereken bilgilendirme yapıldı. Eğitim çalışmaları yapılmıştır katılım beklenen oranda olmadı” dedi. Gebe düve çiftliğini kurardık diyen Gülfen “Trakyada kurulması sonrasında 5 Milyon TL borç birliğe çıkarıldı. Bizim birliğin borcu yoktur. Bu gebe düve çiftliğinin sizlerin üzerine yük olmasını istemiyoruz. İnşaat yapılması kolaydır. Önemli olan sizlere borç gelmemesidir. Birlik olarak çek ve senet kullanmıyoruz. Sözümüz yetmektedir. Önümüzde ki dönem bu çiftliği yerel yönetimlerle birlikte yapacağız” açıklamasında bulundu. Yönetim ve denetim kurulunun faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Genel kurulda 36 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

DUR DİYİN

Birlik Başkan adayı Mustafa Özkan “Kongrenin sonucunu sizler belirleyeceksiniz. Önümüzde ki 4 yıl hizmet almak istiyorsanız bu yönetime dur demelisiniz. Hayvancılık yapıyoruz bizlere sahip çıkan yoktur. Bizler iyi mal üretmek istiyoruz. Yeni bir yönetim ve yeni hedeflerle yola çıktık” dedi.

 

TEMİZ SAYFA

Birlik Başkan adaylarından Ahmet Altın “4 yıl önce yeniden başkan adayı oldum. Seçimi kaybettik. Sizlerin huzura yeniden geldim. Üreticilerimizin önünde temiz sayfa açmak istiyorum. Yapılanlar göz önündedir. Bundan önce verdiğimiz sözleri yine vaat ediyoruz. Gözlerimize baka baka yalan söylenmez. İnsan yapacağı şeyi söyler. Yapamayacağını söylemez. Tohumlukların ucuz elde edilmesini sağlayacağız. İthal aşı olmayacak. Herkes ilacına ulaşacaktır. Yeniden küpelemeye geçilecektir. Destek almak için bunu yapmalıyız. Üye isem her şeyden faydalanmalıyım. Hepimizin can yanmıştır. Bizim 6 aylık paramız hangi hakka göre kesilmiştir. Burada eş dost yoktur. Burada herkes üyedir hizmet alacaktır” açıklamasında bulundu.   

 

MAHKEMELİK OLDUK

Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ise Cemil Gülfen “Düve ithalatı yapılamadı. En az 260 tane olması gerekiyor. Bizim talebimiz 165’te kaldık. Talep gelmedi. Kanun dışına çıkılamaz. Düve 9 bin TL olmuştur. Gerçekçi olalım yalan olmaz. 5 bin TL’ye düve olmaz. Dünyanı gerçeklerinin farkında olalım. 45 TL’ye tohumlama yapıldı. Mahkemelik olduk. Ne fiyat belirlendiyse onu uygulamak durumundayız. Tohumlama bedeli 90 TL’dir. Birliğin 60 bin TL aylık gideri vardır. Bu şekilde yönetilmesi durumunda 3 ayda birlik batar. Düve çiftliği kurulacaktır. Düve çiftliğini kurmamız durumunda çok önemli hizmetler verilecektir. Düve çiftliği 3.5 Milyon TL’ye kurulabiliyor. İki birlik düve çiftliği yaptı ancak 5 Milyon TL maliyet çıktı. Biz bu birliği çantada yönetmiyoruz. Sizlere hizmet etmek buradayız” ifadelerini kullandı. Başkan adaylarının konuşması sonrasında seçimlere geçildi. Serkan BORLAK     

 

MUSTAFA ÖZKAN’IN LİSTESİ

Sami Şentürk

Osman Karaağaç

İsmail Fidan

Halil İbrahim Ersöz

İsmail Kamış

Davut Gülmüş

 

DENETİM KURULU

Cevat Duman

Muhammed Özdemir

Coşkun Yoldaş

 

MERKEZ BİRLİĞİ DELEGELERİ

Mustafa Özkan

Sami Şentürk

Necati Giray

İsmail Fidan

İsmail Kamış

Davut Gülmüş

Selami Yıldız

Erhan Başaran

        

CEMİL GÜLFEN’İN LİSTESİ

Recep Şahin

Hayri Çelik

Ahmet Balık

Ercan Sarı

İlhami Koçar

İbrahim Erdoğan

 

DENETİM KURULU

Ayhan Çoşğun

Zekeriya Kuş

Süleyman Türkdemir

 

MERKEZ BİRLİĞİ DELEGELERİ

Cemil Gülfen

Çetin Türgan

Kamil Avcı

Celal Kılıç

İlker Sert

Abdullah Ormanoğlu

Recep Şahin

Ahmet Balık

 

AHMET ALTIN’IN LİSTESİ

Tahsin Kan

İbrahim Gezer

Vedat Güzel

Salim Seçen

Yaşar Aktaş

İsmail Şahin

 

DENETİM KURULU

Mehmet Öz

Ünal Kocabaş

Hasan Tarakçı

 

MERKEZ BİRLİĞİ DELEGELERİ

Ahmet Altın

Tahsin Kan

İbrahim Gezer

Vedat Güzel

Salim Seçen

Yaşar Aktaş

İsmail Şahin

Mehmet Öz

04 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR