Belediyeden fırın açıklaması

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, İkizliçeşme Mevkiinde hizmet veren Köseoğlu Ekmek Fırını Sahibi Cevahir Köse’nin basın mensuplarına yap...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, İkizliçeşme Mevkiinde hizmet veren Köseoğlu Ekmek Fırını Sahibi Cevahir Köse’nin basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalara yönelik bir basın açıklaması yayınladı.

Cevahir Köse’nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yapan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İkizliçeşme Mevkiinde hizmet veren Köseoğlu Ekmek Fırını ruhsatsız olarak faaliyet göstermektedir. Cevahir Köse’nin açıklamalarında belirttiği gibi kendisini mağdur edecek hiçbir uygulama kurumumuz tarafından yapılmamıştır.

BEYANDA BULUNMAMIŞ
Fırın Sahibi Cevahir Köse hizmete açtığı Köseoğlu Ekmek Fırını için belediyeden hiçbir izin almamış ve fırın işleteceğine dair belediyeye beyanda bulunmamıştır. Cevahir Köse, İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsat Yönetmeliği’nin 5. Maddesi, Ekmek Fırınları Uygulama Yönetmeliği’nin 10 ve 12. Maddeleri’nde belirtilen özel şartlara tabi olan fırın açma yönetmeliklerine aykırı olarak fırını açmış ve işletmiştir.

SORUN KENDİSİDİR
Fırıncılar Odası’nın şikayeti de göz önüne alınarak fırın sahibine yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen fırın sahibi çözüme yönelik bir adım atmamıştır. Kendisinin iddia ettiği gibi bu güne kadar kendisine müktesep hak teşkil edecek hiçbir izin veya ruhsat verilmemiştir. Tüm bunların yanısıra İzmit Belediyesi söz konusu şahsın kendisinin çözüm üretmesini beklenmiş ve defalarca sözlü olarak uyarmıştır. Belediyemiz iyi niyet göstererek mevcut imar ruhsatının fırın açmak için uygun koşullara çevrilmesini beklemiş, bundan dolayı bu güne kadar mühürleme işlemi dahi yapmamıştır. Sonuç olarak işletme sahibinin isyanının muhatabı İzmit Belediyesi değil aylardır çözüm üretmeyen kendisidir.

05 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR