Demokrasiye denizcilerden büyük destek

Yaklaşık 150 deniz taşıtının katıldığı program Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Temsilci Vedat Doğusel’in önderliğinde saltanat kayığına binen mehte...

Yaklaşık 150 deniz taşıtının katıldığı program Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Temsilci Vedat Doğusel’in önderliğinde saltanat kayığına binen mehter takımı ile devam etti. Program kapsamında Kocaeli sahilleri gezilerek bayrak gösterisi yapıldı. İMEAK DTO’nun hazırladığı ortak basın açıklaması okunarak programa son verildi. Demokrasi kortejine Kocaeli Denizcileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 

DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ

İzmit Marina’da gerçekleştirdiği basın açıklamasında darbe girişimini lanetleyen Deniz Ticaret Odası Kocaeli Temsilcisi Vedat Doğusel, “15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır” dedi.

 

ice11-203.jpg

 

“TÜM SİYASİ PARTİLERİ KUTLUYORUZ”

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir diyen Doğusel, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz.Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız” açıklamasında bulundu.

 

“TERÖRİSTLERİN HESAP VERMESİNİ BEKLİYORUZ”

Darbecilere karşı milletin gösterdiği dik duruşu çok değerli bulduklarını belirten Doğusel, “Darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ”

Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır diyen Doğusel “Değerli Basın mensupları, Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk.Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık.Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz.Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur.Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“ÜLKEMİZİ BÜYÜK HEDEFLERE TAŞIYACAĞIZ”

İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz diyen Doğusel “Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız” şeklinde konuştu.

 

“ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz diyen Doğusel “Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Serkan BORLAK

 

23 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR