4.8 Milyonluk dolandırıcılık

    Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğü'nce Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstih...

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğü'nce Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne intikal ettirilen bir dosya ile ilgili olarak yapılan inceleme ve araştırmalarda firmanın vergi dairesi adına sahte belgeler düzenlemek suretiyle devleti dolandırdığı tespit edildi.

NAKİT TEMİNAT FİRMA HESABINA

Firmanın ithal etmiş olduğu baz yağların madeni yağ üretiminde kullanıldığına dair ilgili vergi dairesinden ödenen nakit teminatın firmaya iade edilmesinin uygun olduğunun bildirimi alındığı, bu bildirim doğrultusunda Gümrük Müdürlüğünce alınan nakit teminatın firma hesabına iade edildiği görüldü.

İMZA VE MÜHÜRLER SAHTE

Konu üzerinde Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen detaylı araştırmada vergi dairesi tarafından gönderildiği belirtilen ödenen nakit teminatın firmaya iade edilmesinin uygun olduğunu belirtir belgelerin ilgili vergi dairesinden gönderilmediği belgelerin ve belgeler üzerindeki imza ve mühürlerin sahte olduğu tespit edildi.Yapılan çalışmalar sonunda; sahte belge kullanılarak gerçekleştirilen 4 milyon 807 bin  tutarlı  dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak firmayla bağlantılı 5 kişi hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarından Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

29 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

MİTHAT AKTÜRK - HER KİM BU ÜLKENİN TEK BİR KURUŞUNA GÖZ DİKİYORSA ALLAH ONU BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN, YANLARINA KALMASIN.

Yanıtla . 0Beğen 29 Nisan 14:35
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR