Akıllı bisikletler yola koyulacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi (KOBİS) kapsamındaki akıllı bisikletleri 18 Ağustos Pazartesi günü yola koyulacak...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi (KOBİS) kapsamındaki akıllı bisikletleri 18 Ağustos Pazartesi günü yola koyulacak.

İzmit’te 15 ayrı noktada akıllı bisiklet istasyonuna 120 akıllı bisiklet yerleştirildi. Büyükşehir’in KOBİS sistemindeki akıllı bisikletlerini kullanmak isteyenler, Kocaeli Fuarı içindeki Ulaşım Daire Başkanlığı Seyahat Kartları Birimi’ne başvurabilecek. Sistemle ilgili bilgi almak isteyenler www.kobis.com.tr internet adresinden detayları öğrenebilir.

 

ÜYE KARTLARIYLA KİRALANACAK

Kentin her köşesini yürüyüş ve bisiklet yollarıyla donatan Büyükşehir Belediyesi, akıllı bisiklet sistemi KOBİS ile İzmit halkına sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Kocaeli Fuarı içindeki Ulaşım Daire Başkanlığı Seyahat Kartları Birimi’nden 18 Ağustos Pazartesi itibariyle 5 TL ücret karşılığında temin edilecek üye kartlarıyla bisiklet istasyonlarından akıllı bisikletler kiralanabilecek. Üye kartları için nüfus cüzdanı fotokopisiyle başvurulacak ve sözleşme imzalanacak. Üye kartına 5 TL ve katları oranında yükleme yapılırken, tek seferde 3 adet bisiklet kiralanabiliyor.

 

İLK YARIM SAATİ ÜCRETSİZ

İlk yarım saati ücretsiz olan akıllı bisikletlerin saati 1 TL olarak ücretlendiriliyor. Entegrasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra akıllı bisikletler, kredi kartı ve Kent Kart ile de kiralanabilecek. GPRS sistemi ve kameralarla takip edilen akıllı bisikletler 18 yaşın altındakilere kiralanmıyor. 18 yaşın altındakilerin üye kartı edinemediği sistemde, üye kartları kullanıcıya bisikletin sorumluluğunun yüklendiği sözleşme ile kiralanıyor.

 

15 İSTASYONDA 120 BİSİKLET

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kocaeli Bisikletli Ulaşım Sistemi(KOBİS), Yahya Kaptan’dan başlayan ve Plajyolu’na kadar devam eden 15 adet istasyondaki 120 akıllı bisikletten oluşuyor. Akıllı Bisiklet İstasyonları’nın yerleri ise şöyle; Sekapark’ta Palmiye Cafe, Uçurtma Tepesi ve 2. Etap, Plajyolu, İzmit Marina, Mimar Sinan Köprüsü, Kocaeli Fuarı, Tren Garı, İzmit Belediyesi, Anıtpark, Doğu Kışla Parkı, Kandıra Sapağı, Yahya Kaptan Kınalı Asker Parkı, Yahya Kaptan D-100 ve Arasta Park.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR