Ellibeş’ten ilginç istek

Ay Işığı Derneği’nin bu haftaki onur konuğu olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, insanların yardıma ihtiyaç duymayacağı bir yaşam istemek yeri...

BÜYÜT

Ay Işığı Derneği’nin bu haftaki onur konuğu olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, insanların yardıma ihtiyaç duymayacağı bir yaşam istemek yerine yardım derneklerinin sayısının artmasını istedi.

Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği cumartesi kahvaltısı dün Fuar içinde bulunan dernek binasında yapıldı. Dernek Başkanı Cihat Kaçamer’in ev sahipliğini üstlendiği kahvaltının bu haftaki konuğu Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş oldu. Dernek Başkanı Kaçamer, çekyat ve beyaz eşya yardımlarının azaldığına dikkat çekerek, “Eşya dağıtımı yapıyoruz. Ancak depodaki eşyalar azalıyor. Lütfen bu konuda duyarlı olalım ve yardım edelim” dedi. Ellibeş ise insanların yardıma ihtiyaç duyar olmasının nedenlerini ortadan kaldırmayı istemek yerine yardım derneklerinin sayısının artmasını istedi.

YARDIMA HAZIRIM
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, konuşmasında yardımlaşmanın önemine vurgu yaparak, “Yardım konusunda bencil olmamak lazım. Herkesin çevresine yardım etme duygusuyla bakmalı bu konuda duyarlı olmalı. Yardım derneklerinin sayısının artması lazım. Buna yerelde daha da fazla ihtiyacımız var. Resmi devlet kurumlarının yardım etmesi biraz zor oluyor. Ancak Ay Işığı gibi derneklerde yardımı daha rahat yapabiliyoruz. Mehmet Ellibeş olarak Ay Işığı’na yardım konusunda eksik olduğumu düşünüyorum. Bundan sonra yardıma çağrıldığım zaman hazır olacağım. Bu şekilde Ay Işığı’nı yaşatacağız” dedi.

KAPLICALAR YAPILACAK
Ellibeş, “Hizmet yaparken halkı ayırma gibi bir şansımız yok. Herkes eşittir ve eşit hizmet sunmalıyız. Ben Gölcük’e 1999 yılında yaşadığımız depremden sonra elimden gelen her şeyi yaptım ve Gölcük’ü yeniden yeşerttik. Halkın inancı ve bizim çalışmalarımız ile başardık. Şimdide birçok çalışma ve projeler var. Kocaeli sanayi şehri olarak kalmamalı. Biz turizm yanını da geliştirip değiştireceğiz. Bu çalışmalar arasında ılıca ve kaplıca projeleri yer alıyor. Kaplıcalarla Kocaeli’ni daha çekici hale getireceğiz. Bunun için Başiskele ve Gölcük arasındaki 700 hektarlık bir alan var. Bu alana birden fazla tesis yapılacak ve Kocaeli, yeni bir soluk yeni bir marka kazanacak” dedi.

07 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR