Bizimköy destek arayışında

Akmeşe bölgesinde kurulu bulunan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nin çalışmalarını yürütebilmesi ve kapasitesinin arttırılması yönünde çalışmalar s...

BÜYÜT

Akmeşe bölgesinde kurulu bulunan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nin çalışmalarını yürütebilmesi ve kapasitesinin arttırılması yönünde çalışmalar sürdürülüyor. Bizimköy Engellir Üretim Merkezi’nde 18 engelli daha alınarak toplam çalışan sayısı 66 kişiye yükseldi.
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde özellikle uğraş verdiği “Çağrı Merkezi” oluşumu için girişimlerini sürdürüyor. Bizimköy Engelliler Üretim Merkezinde Tekstil bölümünün çalışmasına önderlik eden Hey Tekstil’in sahibi, Türkiye Odalar ve Borsalar birliği (TOBB) Kadın Girişimci Kurulu başkanı olan Aynur Bektaş ‘da KSO Başkanı Zeytinoğlu’nun en büyük destekçisi oldu. Zeytinoğlu ile Bektaş Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne “Çağrı Merkezi “kurularak kapasitesinin 200 kişiye çıkarılması yönünde yoğun çalışmalarını sürdürüyorlar. “Çağrı Merkezi “ için Türkcell ve Vodafone yetkilileri ile girişimler sürdürülürken TOBB Avrupa Birliği Daire Başkanlığı uzmanı H.Banu Yılmaz, Habitat Başkanı TOBB Genç Girişimciler üyesi Sezai Hazır,Cisco’dan Deniz Sungurlu , Inter Türkiye’den Melih Gezer, Av. Fatih Özdemir ve Sabancı grubu temsilcileri ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Arslan katıldılar.
Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Müdürü Hüsnü Bayraktar ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gezdirdiği tesisleri çok beğenen ziyaretçiler Her türlü desteğin verilmesi konusunda girişimde bulunacaklarını vurguladılar. Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nin gelişmesi ,kapasitesinin arttırılması yönünde gönüllü olduklarını açıklayan çeşitli kuruluşların temsilcileri bu konuda girişimlerini hemen başlatacaklarını açıkladılar.

13 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR