Deniz ve Mehtap sualtı fotoğraf sergisi büyüledi

Gazeteci Mehtap Akbaş Çiftci, Deniz ve Mehtap adını verdiği ilk kişisel sualtı fotoğraf sergisini açtı. Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal...

BÜYÜT

Gazeteci Mehtap Akbaş Çiftci, Deniz ve Mehtap adını verdiği ilk kişisel sualtı fotoğraf sergisini açtı. Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışta Mehtap Akbaş Çiftci’nin ülkemiz sularında ve Kızıldeniz’de görüntülediği toplam 30 fotoğraf sergilendi. Ford Otosan, Nebo Holding ve Romak Makina’nın sponsorluğunda gerçekleşen sergi, 1 ay süreyle sualtı tutkunları ve fotoğraf severler tarafından gezilebilecek.


‘AMAÇ SORUMLULUKLARIMIZI HATIRLATMAK’

Çekimleri Kızıldeniz, Değirmendere, Antalya, Karaburun ve Kerpe’de gerçekleştirilen fotoğrafların doğanın muhteşem renklerini ve türler arasındaki sarsılmaz dengeyi bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade eden Mehtap Akbaş Çiftci, “Bu sergi ile amacım sahibi değil bir parçası olduğumuz evrene karşı sorumluluklarımızı hatırlatmak” dedi.


17 YILDIR FOTOĞRAF ÇEKİYOR

Mesleği gereği 17 yıldan bu yana fotoğraf çektiğini ancak  ciddi kuralları  olan sualtı fotoğrafçılığının kendisi için çok özel bir anlam ifade ettiğini söyleyen Çiftci, “Sadece kendi nefesinizi duyduğunuz, arındığınız sonsuz mavide doğanın göz alıcı renklerine daha fazla kayıtsız kalamadım ve o güzellikleri herkesin görebilmesini sağlamak için fotoğrafçılığa başladım” diye konuştu.

16 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR