KİHMED Okuyanı ödüllendirdi

KİHMED tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen imam hatipler arası kitap okuma yarışmasının ödül töreni Yunus Emre İHL’nin bahçesinde coşkulu bir kalaba...

BÜYÜT

KİHMED tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen imam hatipler arası kitap okuma yarışmasının ödül töreni Yunus Emre İHL’nin bahçesinde coşkulu bir kalabalığın katılımı ile yapıldı.

KİHMED(Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği) tarafından gerçekleştirilen İmam Hatipler arası kitap okuma yarışmasına bine yakın öğrenci katıldı. Dönem boyunca belirlenen 10 kitabı okuyan öğrenciler bu kitaplardan 100 soruluk bir teste tabi tutuldular. Sınav sonucunda dereceye giren 100 öğrenciye çeşitli ödüller verildi.

KİHMED tarafından geleneksel hale getirilen kitap okuma yarışmasının ödül törenine öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdiler. Bir şölen havasında gerçekleşen ödül törenine KİHMED Başkanı Zafer Sevil ve Yunus Emre İHL Müdürü Kamer Günay ev sahipliği yaparken programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim Şube Müdürü Müslüm Kutan, İzmit İHL Müdürü Muhterem Aktaş, il genelinde bulunan imam hatiplerin müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

ÖRNEK İNSANLAR OLMALIYIZ
Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Hikmet Akça’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda ilk konuşmayı KİHMED Başkanı Zafer Sevil yaptı. Sevil, “İmam hatip okulları yıllardır bu ülkeye can siperane hizmet eden insanlar yetiştirmiştir. Bundan sonrada yetiştirmeye devam edecektir. Sizlerde sizlerden önce bu okullardan mezun olan büyükleriniz gibi mezun olduğunuzda ülkenize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Örnek insanlar olacaksınız. Sizi görenler sizin davranışlarınızdan etkilenecek ve sizlerin güzel davranışlarını örnek alacak. Bu günde çok önemli olduğuna inandığım kitap okuma yarışmasının ikincisini gerçekleştirdik. Sizler bu kitapları seve seve okudunuz ve ödülü hak ettiniz. Okumak bir insanın hayatında ekmek gibi su gibi önemlidir. Okumayan insan kendini geliştiremez. Bu programa emeği geçen başta yönetim kurulundaki arkadaşlarım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇOK OKUMALI ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’da okuma ile ilgili güzel sözlerden bahsetti. Yunus Emre İHL Müdürü Kamer Günay’da bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Son olarak Kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, okumanın öneminden bahsettiği konuşmasında okumanın ve çalışmanın başarı için şart olduğunun altını çizdi. Karaosmanoğlu, “Sizler hayatınızın en verimli çağını yaşıyorsunuz. Bu dönemde çok okumalı ve başarmak için çok çalışmalısınız. Çalışmadan hiçbir başarı elde edilemez. O yüzden biz Büyükşehir Belediyesi olarak “Çalışınca oluyor” diyoruz. Çok çalışıp çok iyi yerlere gelerek ülkenize en iyi şekilde hizmet edecek, tam donanımlı ve başarılı insanlar olmanızı bekliyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER
Yarışmada Kübra Yılmaz birinci, Ramazan Onar ikinci, Nuray Çakar üçüncü, Kübra Yeşilkaya dördüncü, Sümeyye Usta beşinci, Hümeyra Yener altıncı, Doğan Sancak yedinci, Melek Gölcü sekizinci, Kübra Adıyaman dokuzuncu, Aslıhan Özkan onuncu olarak çeşitli ödüller aldılar. Ayrıca yarışmaya katılan ve ilk 100’e giren tüm öğrenciler Çanakkale gezisi ile ödüllendirildiler. Ödül töreninin ardından Stendap gösterisi ile Recep Demirkaynak yaptığı esprilerle programa katılanları adeta güldü geçirdi. Recep Demirkaynağ’ın esprileri ile neşelenen katılımcılar son olarak Özgün Müzik Sanatçısı Alper’in konseri ile coşkulu dakikalar yaşadılar.

MEZUNLAR PİLAV GÜNÜ 3 TEMMUZ’DA
Progrmın sonunda KİHMED Başkanı Zafer Sevil, tüm camiayı 3 Temmuz Pazar Günü saat 10.30’da İzmit İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenecek 23. mezunlar pilav gününe davet etti.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR