YSM EVET tamamlandı

KOSGEB’den 2 Hibe proje desteği alan YSM Yazılımın YSM EVET çözümü 4’cü AR-GE yılında bitti 4 yıldır Kocaeli Üniversitesi Teknoparkında faaliyet göste...

BÜYÜT

KOSGEB’den 2 Hibe proje desteği alan YSM Yazılımın YSM EVET çözümü 4’cü AR-GE yılında bitti
 
4 yıldır Kocaeli Üniversitesi Teknoparkında faaliyet gösteren YSM Yazılım Ltd. firmasına ait YSM EVET (Elektronik Verimli Etkin Ticaret) yazılımını 4’ncü yılında bitirdi ve pazara sundu. En son ArtMES çözümünü trafo sektörünün lider kuruluşlarından ENPAY A.Ş. de kullandıran YSM Yazılım MES modüllerini de EVET MES modülüne taşıdı. İK modülünü de tamamladı.
 
DİKEY BİR ÇÖZÜM
YSM Yazılım Genel Müdürü Sedat Yazıcı yaptığı açıklamada, “ENPAY A.Ş.’ de NETSİS ve EBA yazılımları ile entegre olan MES yazılımı kendi dışındaki sistemlerdeki sorunlarında üstesinden gelerek, tam zamanlı bir Sipariş-Üretim-Sevkiyat süreci sağlamış oldu. MES yazılımı trafo sektörüne özelleştirildi ve MES Energy olarak dikey bir çözüm olarak geliştirilmiş oldu. Sönmez Trafo (STS) firmasında da çalışmalarımız devam ediyor. STS EVET MES geçişini bekliyordu, MES çözümüyle birlikte CRM yazılımı da entegre çalışacak.” dedi.
 
FİRMALARA YARDIM
“AR-GE ve pazarlamaya para yatırmaktan vazgeçmem” diyen Yazıcı tüm girişimcilere “veren el” konumundaki devlet desteklerinden maksimum oranda faydalanmalarını tavsiye etmekte. Yardım isteyen firmalara da yardımcı olabileceklerini ifade eden Yazıcı, yurt dışı fon kaynaklarına erişime ve ihracata da yatırım yapıyor.
 
2 PROJEYE ONAY
YSM Yazılım KOSGEB’e 2 hibe Projesi kabul ettirerek 400 Bin TL yi aşkın AR-GE ve KOBİ-Proje hibeleri ile insan ve finans kaynağını güçlendirdi. TUSKON sayesinde 7 ülkeye ihracat projesi hazırladı. Projeler kamu (özellikle bakanlık), STK (odalar) ve finans (banka ve sigorta şirketleri)  ağırlıklı ve toplamda 2 milyon doların üzerinde.

29 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR