MARSİAD’dan Macaristan’a fındık bayiliği

MARSİAD, Macaristan ile Fındık Dünyası markasıyla üretimini yaptığı işlenmiş fındık satışı için uluslararası bayilik anlaşması yaptı.MARSİAD, fındık ü...

BÜYÜT

MARSİAD, Macaristan ile Fındık Dünyası markasıyla üretimini yaptığı işlenmiş fındık satışı için uluslararası bayilik anlaşması yaptı.

MARSİAD, fındık üretiminde ilk uluslaarası bayiliği Macaristan’a kuracak. MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, Macaristan Ticaret Müşaviri Jozsef Kovacs, Budapeşte Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Andras Rev, Ganzair Compressortechnics LTD Firması Genel Müdürü Janos Gidai ve Genel Müdür Yardımcısı Tibor Toth ile İZGAZ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Güvenç’i buluşturduğu toplantıda Macaristan Devleti’yle bayilik ağı anlaşması yaptıklarını duyurdu.

İLK BAYİ MACARİSTAN’A
Odabaş, “Macaristan ile çok farklı protokoller imzaladık. Ufak işler değil bu yaptıklarımız. Gerçekten büyük bir ekonomi bağlantısı oluşturacağız. Öncelikle bizim yaptığımız Fındık Dünyası markasının ürünleri Macaristan’ın bütün kentlerinde en az 4 veya 5 mobil satış stantlarıyla satışa sunulacak. Bayilik anlaşmalarımız bitti.12-18 Nisan’da Macaristan’da yapılacak protokol töreninde detaylandırılacak. İlk uluslararası bayimiz Macaristan oldu” dedi.

İZGAZ’A SUNUM
Odabaş, MARSİAD aracılığıyla Macaristan’da çeşitli girişimlerde bulunduklarını belirterek, “GANZAİR firmasının temsilcileri buraya geldi ve konuşmamızdan sonra İZGAZ yetkililerine görsel bir sunum yapacaklar. Doğalgaz borularının bakımı sırasında gaz boşaltmak zorunda kalan İZGAZ’a gaz boşaltmadan farklı bir kompresör ile boru değişimi ve tamiri yapabilmek için Macaristan’da kullanılan sistemi Türkiye’ye getirmek için işbirliği yoluna gittik. Firma daha sonra İZGAZ’a teklifte bulunacak” şeklinde konuştu.

İŞBİRLİĞİNE DEVAM
Çok güzel Türkçesi olan Macaristan Ticaret Müşaviri Jozsef Kovacs “Biz ticaret odamızla bir kaç sefer İstanbul’da protokol gerçekleştirdik. Çeşitli oturumlar yapıldı. Kocaeli’nin Türkiye için hayati önemi varsa Macaristan içinde çok büyük önemi var. Her şeyden önce ağır sanayi kenti. Üretim tesislerine hayranız. Bu şehir çok güzel ve verimli bir şehir. Daha çok işbirliğimiz olacak” dedi. Konuşmaların ardından Macaristan heyeti ile İZGAZ yetkilileri görüşme yaptı.

02 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR