Mehmet Ellibeş Yunanistanda

Dünya sağlık örgütü Avrupa sağlıklı kentler ağı "sağlık ve şehir" temalı toplantısı Yunanistan’ın Başkenti Atina da gerçekleşiyor.  Toplantıya Avrupa...

BÜYÜT

Dünya sağlık örgütü Avrupa sağlıklı kentler ağı "sağlık ve şehir" temalı toplantısı Yunanistan’ın Başkenti Atina da gerçekleşiyor.  Toplantıya Avrupa ve dünyadan 70 e yakın ülkeden 495 kent katılıyor. Sağlıklı kent hareketinin 25.yılı dolayısı ile düzenlenen ve ortaya konacak deklarasyon önümüzdeki yıllarda avrupadaki yerel yönetimlere rehberlik edecek ve yol haritası olacak.

 

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkan Vekili Mehmet Ellibeş toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkan vekili ve Gölcük Belediye Başkanı olarak hepinizi selamlıyorum. Sağlıklı Şehirler Hareketinin 25. yılı sebebi ile Atina da sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2005 yılında kuruldu. Şu an 49 kent birliğimize üye ve toplam 80 milyon nüfuslu ülkemizin yaklaşık %40’ını temsil eden bir birlik. Birliğimiz DSÖ rehberliğinde kent sağlığı ilgili çalışmalar yapmakta, politikalar üretmekte ve uygulamaktadır.

Bu toplantı sonrası imzalanacak olan Atina Deklarasyonuna katkı vermekten dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Umuyorum ki ortaya konan bu deklarasyon önümüzdeki yollarda avrupadaki yerel yönetimlerde sağlık politikalarının geliştirilmesinde ve uygulanmasında önemli bir yol haritası oluşturacaktır. Kent sağlığı konusunda yapılan bu çalışmalara katkı veren tüm üye ülke ve kentlere teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum dedi.

 

4 gün sürecek toplantılarda Türkiye SKB Başkan vekili ve Gölcük belediye başkanı Mehmet Ellibeş 23 ekim de "yerel yönetimlerin halk sağlığını geliştiren projeleri sayesinde kentte suç oranının düşürülmesi" konulu panelde oturumun Başkanlığını yapacak. Panele Polonya, İngiltere ve Yunanistan’dan konuşmacılar katılacak.

 

Toplantıya gölcük belediyesini temsilen Belediye başkanımız Mehmet Ellibeş, Belediye meclis üyesi Nazım Usta ve proje koordinatörü ve Kent Konseyi Başkanı Dr metin Şentürk katıldılar.

22 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR