Kandıralılar birlik oldu

Şahin, “Kandıra benim lokomotifimdir. Kandıralı olmaktan her zaman gurur duydum” dedi.   AKP Milletvekili aday adayı Ercüment Şahin, temayül öncesin...

BÜYÜT

Şahin, “Kandıra benim lokomotifimdir. Kandıralı olmaktan her zaman gurur duydum” dedi.

 

AKP Milletvekili aday adayı Ercüment Şahin, temayül öncesinde çalışmalarına devam ediyor. Şahin, önceki gün Kandıra İlçe Teşkilat mensuplarına yemek verdi. Ayyıldız Lahmacun Salonu’nda düzenlenen yemeğe Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Başkanı Yunus Özder, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Çelik ve KBB Meclis üyesi - İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez, eski Belediye Başkanı İsmail Genç, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Keskin, Akdurak Mahalle Muhtarı Cüneyt Özcan, eski meclis üyesi Erkan İşler, Erdoğan Günay, AKP eski İlçe Başkanı Muhsin Tekol, Mustafa Akkuş ve davetliler katıldı.

 

“ANKARA’YA GİTMESİNİ GÖNLÜMÜZ İSTİYOR”

Programın açılış konuşmasında İlçe Başkanı Yunus Özder “Genel seçimlerde hedefimiz olan 8 milletvekili çıkaracağız Ercüment Şahin ağabeyimiz için bu sürecin hayırlı olmasını diliyoruz. Kandıra olarak bir adayımız var, hep arkasındayız. Arzumuz Ankara’da bir ayağımız olsun. Oraya gittiğimiz zaman çayını içebileceğimiz bir ağabeyimiz olsun. Gönlümüzden orada olmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

KANDIRA’NIN İHTİYACI VAR

Özder’in ardından Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken söz aldı. Köken “Ercüment ağabeyimizin davetine icabet ettik. Kandıra’nın ender isimlerden biridir. Daha önce belediye başkanlığı yapmıştır. Bu bölgenin bu tür ortamlara ihtiyacı vardır. İlçemizde merkezde 15 bin kişi köylerde 35 bin kişi yaşamaktadır. Diğer ilçeler gibi değiliz” ifadelerini kullandı.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIK

Kendisine verilen desteğe teşekkür ederek konuşmasına başlayan AKP Milletvekili aday adayı Ercüment Şahin, “Bu yolda yalnız olmadığımı görünce çok sevindim. Kandıralı Ercüment Şahin olarak bu bölgenin tek aday adayı durumundayız. Kandıra gücünü bilmelidir. İlçemizi seviyoruz. 94-99 yılları arasında belediye başkanlığı yaptık” dedi.   

 

MENDERES ÇİZGİSİ

Birçok görevde yer aldığını söyleyen Şahin, “DP İl başkanlığı görevinde bulundum. 2011 yılında yapılan genel seçimler öncesinde DP misyonunu tamamlandığını görmemiz sonrasında Adnan Menderes çizgisinin AK Parti’de olduğunu görünce ayrılma kararı aldık. 4 yıldır AK Parti içerisinde siyaset yapıyoruz. Kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu’na hayranlığımız çok büyüktür. Türkiye’nin son 13 yıldır gelişmesi AK Parti sayesinde olmuştur. Demokrasi konusunda önemli adımlar atıldı. Ülkemiz devrimler yaşamaktadır. Bundan sonrada olacaktır” şeklinde konuştu.  

 

HEDEF 400 MİLLETVEKİLİ

7 Haziran genel seçimleri çok önemlidir diyen Şahin, “Ülkemizin sivil bir anayasaya ihtiyacı vardır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bunu her yerde vurgulamaktadır. Başbakanımız Davutoğlu gittiği her yerde söylemektedir. Bizlerde buna inanıyoruz. Sivil anayasanın çıkması için şuanda ki aldığımız oyların daha üstüne çıkmalıyız. Hedef 8 milletvekilidir. 400 milletvekili için daha çok çalışmalıyız. Oylarımızı arttıracak isimlerin listede yer almasını arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ANKARA SESİMİZİ DUYACAKTIR

Kandıra’nın aday adayı olduğunun altını çizen Şahin, “Benim yolumda ki lokomotif Kandıra’dır. Kandıralı olmaktan gurur duyuyorum. 30 yıldır siyasetin içerisindeyim. Kocaeli’nin tanıdığı bir ismimiz vardır. Kandıralı olarak bundan herkes gurur duyabilir. Kocaeli’nin her yerinde varız. Kandıra’nın gücünü herkes bilmektedir. Bu birlik ve beraberlik çok önemlidir. Her yerden destek gelmektedir. Bu bile moral vermektedir. Yapılacak olan temayülden Kandıra olarak başarılı çıkmamız durumunda Ankara bizi görecektir. Güçlü olmamız gerekiyor. Kandıra ilçesinde birlikte çalışmamız sayesinde ilçe uçar. İyi bir yer almamız durumunda diğer partilerin oyların düşecektir. Sıralamaya giremem durumunda benim yuvam burasıdır. AK Parti’de mutluyum. Ölene kadar AK Parti içerisinde kalacağım hizmet etmeye devam edeceğim. Bana güç verin” dedi.

25 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR