Tarhan: Nitelikli sanayiye ihtiyaç var

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan önceki gün İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeyt...

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan önceki gün İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kocaeli sanayisi üzerine fikir alışverişinde bulunan iki sanayici üretim yapan, vergisini ödeyen herkesin faizsiz kredi kullanabilmesinin önemini vurguladı.


“TEŞVİK DESTEKLENECEK”

CHP’li Tahsin Tarhan yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin kalkınmasında ekonomik politikalara destek veren mükelleflerin vergi yükünü ortadan kaldırarak teşviki destekleyeceğiz” dedi.  Tarhan’la aynı duyguları paylaştığını ifade eden Başkan Ayhan Zeytinoğlu ise, “Oda olarak bize gelen en büyük şikayet de bu. Vergisini ödemeyen af çıkacağını düşünerek sorumluluğunu yerine getirmiyor. Fakat bu ülkenin kalkınmasını sağlayan, vergisini düzenli ödeyen mükellefler faizsiz kredi bile çekemiyor. CHP’nin bu yöndeki atılımını memnuniyetle karşıladım.” şeklinde konuştu.


“NİTELİKLİ SANAYİ”

Kocaelin’de dağınık sanayileşmenin kenti itibarsızlaştırdığını belirten Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, “Türkiye’de son yıllarda ekonomi İnşaat rantına dayandı. Sizin sorunlarınızı iyi bilen biriyim. Üretime dayalı sanayiyi destekliyoruz. Enerji, ulaşım ve iletişim maliyetleri üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Bu da imalat sanayinin rekabet gücünü arttıracak.” dedi Tarhan’ın görüşlerine katıldığını belirten Zeytinoğlu’da “Kocaeli’nde doğal seleksiyon olmalı. Bu kente rantsal, çarpık sanayinin gelmesi kabul edilemez” dedi.

 

“SANAYİNİN SORUNLARINI KOCAELİ HALKIYLA ÇÖZECEĞİZ”

Kocaeli’nde alt yapısı oturmamış sanayinin nitelikli hale dönüşmesi gerektiğinin daima altını çizen Tahsin Tarhan, milletin bana vereceği yetkiyle Büyük Millet Meclisi’nde Kocaeli Halkının ve Sanayinin sorunlarını Kocaeli Halkıyla beraber çözeceğiz” diye konuştu. Tarhan, “Kocaelin’de üretilen ürünler dünyanın her yerine gidiyor ancak üreticilere gidemiyor. Vize uygulamaları nedeniyle sıkıntı yaşayan sanayici ve işadamlarının sorunlarını çözmek için onlara yeşil pasaport verilmeli.” sözlerini kaydetti. Aynı amacı paylaştığını ileten Ayhan Zeytinoğlu da “Benim görüşlerime ihtiyaç duyduğunuz her noktada bu kapı size açıktır” dedi.

05 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR