AKP'nin milletvekili adayları 30 Mart'ta kesinleşecek

10 Şubat kamu görevlilerinin istifası için son tarih. Tüm partiler seçim hazırlıklarını başlattı. AKP seçim stratejisini belirlemek üzere 12 kişilik...

10 Şubat kamu görevlilerinin istifası için son tarih. Tüm partiler seçim hazırlıklarını başlattı. AKP seçim stratejisini belirlemek üzere 12 kişilik ekip oluşturdu.

 

7 Haziran’da yapılacak genel seçim için partiler hazırlıklara start verdi. AKP 12 kişilik strateji ekibi oluşturdu. Paralelle mücadele ve yeni anayasa halkın desteğinin isteneceği konular. Seçim takvimi resmi olarak 10 Şubat’ta işlemeye başlayacak. Çünkü bu tarih aday adayı olacak kamu görevlilerinin istifası için son gün. Milletvekili aday listeleri mart ayı sonunda kesinleşecek. Milletvekili aday listeleri 7 Nisan’da listeler yüksek seçim kuruluna verilecek.

 

AKP’NİN İKİ KONUSU

AKP seçim stratejilerini belirlemek üzere hummalı bir çalışma yürütüyor. Genel başkan yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında 12 kişilik strateji ekibi oluşturuldu. Ekipte bazı bakanların yanı sıra parti yöneticileri de yer alıyor. Stratejiler 12 kişilik ekip tarafından belirlenecek ama şimdiden netleşen konular var. Bunların başında paralel yapıyla mücadele geliyor. Paralel yapıyı tasfiye etmek için halkın desteği istenecek. Diğer konu ise yeni anayasa… Meydanlarda yeni anayasanın zorunluluk olduğu işlenecek. Bunu yapabilmek için sayısal çoğunluğa ihtiyaç olduğu hatırlatılacak. “Tek başımıza anayasayı değiştirmek için bize güç verin” denilecek. Yeni Türkiye ve çözüm süreci başlıkları da meydanların konusu olacak.

16 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR