Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Kosova’yı ziyaret etti

Kosova Uluslararası Kadın Girişimcilik Etkinliği ve İkili İş Görüşmeleri (International Women Entrepreneurship B2B Event) kapsamında Kocaeli Sanayi O...

Kosova Uluslararası Kadın Girişimcilik Etkinliği ve İkili İş Görüşmeleri (International Women Entrepreneurship B2B Event) kapsamında Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. organizasyonunda, geçtiğimiz hafta Kosova’ya ziyaret düzenlendi. Kosova’daki İş Geliştirme Ajansı Prishtina REA ile işbirliğinde gerçekleştirilen heyet ziyaretine el sanatları, tekstil, giyim ürünleri, aksesuarlar, dekoratif ürünler, gıda, restoran işletmeciliği, plastik ve danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren Kocaeli, Bursa ve Yalova Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

 

SEMİNER YAPILDI

Ziyaretin ilk gününde, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ziyaret edilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret sonrasında Priştine Merkezi ve Kosova Etnolojik Müzesi’ne gezi düzenlendi. Öğleden sonraki programda Ekonomik Kalkınma Bakanlığı desteği ile “Uluslararası Kadın Girişimcilik” konulu bir seminer gerçekleşti. Seminerde Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal da Kadın Girişimciler Kurulu’nun tanıtım ve faaliyetlerine yönelik bir sunum yaptı.

 

TEŞEKKÜR PLAKETİ

Kosova Ekonomik Bakan Yardımcısı Besa Zogaj’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde Kosova Kadın Girişimciler Odası Başkanı ve komşu Balkan ülkelerinden etkinliğe katılan Karadağ, Makedonya, Kuzeybatı Makedonya ve Arnavutluk Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları sırasıyla sunumlarını yaparak kadın girişimcilere yönelik faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Seminer sonunda Bahar Baykal, Kosova Ekonomik Bakan Yardımcısı Besa Zogaj’a ve Pristina REA İş Geliştirme Ajansı Direktörü Meti Jetullahu’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür plaketi sundu.

 

İŞ GÖRÜŞMELERİ YAPILDI

Programın ikinci gününde Gracanica şehri ziyaret edilerek, tarihi Gracanica Manastırı ve Ulpiana Arkeolojik Alanı görüldü. Gracanica Belediye Başkanı ile görüşülerek kadın, genç ve engellilerin el sanatları alanında çalışmalarda bulunduğu Gracanica Sosyal Kuluçka ve İş Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi alındı. Kadın girişimcilerden oluşan iş heyeti etkinlik kapsamında, Kosovalı kadın girişimcilerin yanı sıra Arnavutluk, Makedonya ve Karadağ gibi komşu Balkan ülkelerinden etkinliğe katılan kadın girişimciler ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

 

FİRMALAR ZİYARET EDİLDİ

Etkinlik kapsamındaki Gala Yemeği davetinde Kosova Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Arban Abrashi ile bir araya gelinerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Gezinin son gününde Mitrovica Bölgesi’nde yer alan Magic Ice dondurma ve peynir imalat firması, S-Sprint tekstil imalat firması ve Vi-Print Baskı ve Reklam Ürünleri firması ziyaret edildi. Ziyaret sonrasında Mitrovica Bölgesi’ndeki kadın girişimciler ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

29 Mart 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR