SEDAŞ belediyelerin elektriğini kesecek

Sedaş’tan yapılan yazılı açıklamaya göre elektrik borcu olan belediyelerin, borcunu 15 gün içinde ödemezse elektriği kesilecek.Toplumun en temel ihtiy...

BÜYÜT

Sedaş’tan yapılan yazılı açıklamaya göre elektrik borcu olan belediyelerin, borcunu 15 gün içinde ödemezse elektriği kesilecek.

Toplumun en temel ihtiyaçlarından biri olan elektrik hizmetlerinin yürütülmesi işinin özel şirketlere devredilmesine sessiz kalan AKP’li yerel yöneticilerin başı dertte. Faturasını zamanında ödemeyen abonelerinin hemen elektriği kesen Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ), şimdi de belediyelere göz açtırmıyor. SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven dün bir yazılı açıklama yaparak, fatura borcunu 15 gün içinde ödemeyen belediyelerin elektriklerinin kesileceğini kaydetti.

ESKİ ALIŞKANLIK!
Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın özelleşmesine rağmen, pek çok belediyenin eski alışkanlıklarını sürdürmeye devam ettiğini, geçmişe ait eski borçlarını ödemeye yanaşmadıkları gibi aylık cari faturalarını bile ödemediklerini, hatta belediyelerin gelir elde ettikleri, içme suyu aboneliklerinin dahi elektrik tüketim bedellerini ödemediklerini belirterek, “Defalarca yazılan yazılar ve çağrılarımız karşılıksız kalmış, bu Belediyeler borçlarının yeniden yapılandırılması için tanınan imkanlara olumlu cevapta vermemişlerdir” dedi.

15 GÜN SÜRE VERDİ
Borçlu belediyelere gönderilen resmi yazılarda, “Bugüne kadar Belediyeniz tarafından borcunuzla ilgili herhangi bir ödeme ve/veya yapılandırma yapılmamıştır. Kamuoyunun da takdir edeceği üzere, Şirketimiz tarafından verilecek hizmetin kalitesinin arttırılabilmesi ve ülkemiz ekonomisi için önem arz eden kayıp-kaçak oranlarının düşürülebilmesi için gerekli yatırımlar ancak elektrik faturalarının zamanında ve eksiksiz tahsil edilebilmesi ile mümkün olacaktır” denildi. Yazıda 15 gün içerisinde borç ödenmediği takdirde elektriği keserek, hukuki sürecin başlayacağı kaydedildi.

11 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR