Türkkan, yaralı PYD ve PKK’lıları sordu

PYD’LİLERİN TEDAVİ EDİLMESİ TÜRKİYE’NİN SORUMLULUĞUNDA MI? Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na IŞİD’den kaçan Kobanili sivillerin yanı sıra çatışm...

BÜYÜT

PYD’LİLERİN TEDAVİ EDİLMESİ TÜRKİYE’NİN SORUMLULUĞUNDA MI?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na IŞİD’den kaçan Kobanili sivillerin yanı sıra çatışmalarda yaralanan PYD’liler hangi gerekçeyle Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınmıştır diye soran Türkkan, PYD’lilerin tedavi edilmesi Türkiye’nin görevi ve sorumluluğunda mı sorusunu yöneltti.


PKK’LI YARALILAR DA TÜRKİYE’DE Mİ TEDAVİ EDİLDİ?

Önergesinde; PYD ile birlikte IŞİD’e karşı çatışan 40 PKK’lının da Türkiye’de tedavi edildiği doğru mu diye soran MHP’li vekil, yaralılar arasında yer alan PKK’nın Diyarbakır sorumlusu Sofi kod adlı Selahattin Dilek’e hukuki bir işlem uygulanmış mıdır sorusuna da yanıt istedi.


ÇÖZÜM SÜRECİ KAPSAMINDA PKK’LILARIN ÜLKEMİZDE TEDAVİ EDİLMESİ DE Mİ VAR?

IŞİD kuşatmasının ardından Kandil’in talimatıyla Kobani’ye geçerek PYD’lilerle birlikte savaşan PKK’lılardan yaralananların da Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınması çözüm süreci kapsamında gerçekleştirilen bir uygulama mı diye soran MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu konuda terör örgütüne bir söz mü verilmiştir sorusunu da Bakan’a yöneltti.

Türkkan, özellikle son 1 haftada gelen yaralı PYD’liler nedeniyle Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşanan yoğunluk ve bu durumdan kaynaklanan diğer hastaların karşılaştığı olumsuzlukları da önergesine taşıdı.

16 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR