Saadet kazanınca, Kocaeli kazanacak

      Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın katılımıyla düzenlenen miting dün Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirildi. Saadet Partisi yere...

 

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın katılımıyla düzenlenen miting dün Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirildi. Saadet Partisi yerel seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanırken genel başkanları Mustafa Kamalak’ın katılımıyla büyük de bir miting düzenledi. Saadet Partililer için 12 ilçeden yaklaşık 500 otobüs kaldırıldı. Programa Genel Başkan Yardımları Temel Karamollaoğlu ve Hasan Bitmez de katıldı.

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Perşembe pazarında gerçekleştirilen miting alanının koruması ve güvenliğini yüzlerce polis üstlendi. Görevli emniyet mensupları alana giriş yapan vatandaşların üzerlerini ve çantalarını didik didik aradı. Mitinge genç yaşlı demeden gelen Saadet Partililer genel başkanları Kamalak’ı bekledi.

 

ATATÜRK FOTOĞRAFI YOK

Miting alanı polis barikatları tarafından çevrildi. Miting alanına giren vatandaşlar Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Beni AKP’nin günahlarına ortak etmeyin” yazılı dev pankartla karşılaştı. Miting alanının herhangi bir bölümünde Atatürk’ün fotoğrafına rastlanmadı. Alanın giriş kısmına Saadet Partisi’nin dev bayrağı asıldı.

 

HAREMLİK SELAMLIK OLMADI

AKP’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Dilovası’nda gerçekleşen mitingde kadın erkek partililer ayrı bölümlerde yer almıştı. Saadet Partisi’nin mitinginde ise alanda kadınlar ve erkekler ayrı bölümlerde değil aynı alanda yer adı.

 

İKTİDARDAKİ TEK PARTİ OLACAKTI

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak alana gelmeden söz alan Adalet eski Bakanı Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Şevket Kazan kalabalık karşısında mutluluğunu ifade ederek, “Bütün gönlümle 20 yıl öncesine gitti. 20 öncesinde de manzara buydu. 1994 yıllarında milli görüş şahlanmış parlamentoya girmiş, 1995 seçimlerinde Türkiye’nin birinci partisi olmuştu. İçeriden ve dışarıdan bir takım terslikler, yanlışlıklar olmasaydı şu anda Türkiye’nin iktidardaki tek partisi Saadet Partisi olacaktı. İçlerinde yollarını şaşıranlar oldu. Önümüzü kestiler. Milli görüş düşüncesini gömlek zannedenler oldu” dedi.

 

KAMALAK 1,5 SAAT GECİKTİ

Kamalak’ın gecikmesi nedeniyle SP ilçe belediye başkan adayları sahnede tek tek konuşarak kısaca kendilerini tanıttı. Genel Başkan Mustafa Kamalak, Sakarya mitinginin ardından saat 17.30 sıralarında İzmit Perşembe Pazarı alanına giriş yaptı. Kamalak alana giriş yaptığı halde ilçe belediye başkan adayları konuşmalarını sürdürdü. Adaylarının konuşmasının bitmesini bekleyen Kamalak, hemen ardından söz alarak miting konuşmasını gerçekleştirdi.

 

BU SEÇİMLER DAHA ÖNEMLİDİR

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak saat 18.00’da konuşmak için sahneye çıktı. Besmele ile ve partilileri selamlayarak sözlerine başlayan Kamalak, “Marmara’nın incisi Türkiye’nin lokomotifi Kocaeli’mizdeyiz bugün. Her seçim önemlidir. Ancak bu seçim çok daha önemlidir. Çünkü bu seçim tarihi bir seçimdir. İnşallah bu seçimlerde milli görüş kadroları mahalli idarelerde yönetimi yeniden devralacaktır. 30 Mart’ta çektiğimiz besmeleden dünya etkilenecek ve kendine gelecek” dedi.

 

MÜBAREK İLİMİZ KOCAELİ

Kamalak konuşmasında, “Kocaeli’miz hem ülkemiz hem de milli görüş açısında çok önemli bir yere sahiptir. Mübarek ilimiz yoğun sanayisiyle, kıymetli evlatları da milli görüşe her zaman verdiği en yüksek destek ile milli görüş bakımından da lokomotif vazifesini görmüştür. Birol Aydın sizlere emanettir. Birol Aydın hem içinizden çıkmış hem de merhum hocamızın son dönemlerinde yanında bulunmuştur. Bu sayede iki kıymeti bir araya getirmiş olduk” diyerek SP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın ile ilgili övgü dolu sözler söyledi.

 

TÜRKİYE HER BAKIMDAN TIKANDI

Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarının seçilmeyeceğini söyleyen Kamalak, konuşmasına şöyle devam etti: “Vereceğimiz her bir oyla Türkiye’nin hem yolunu hem de yönünü belirleyeceğiz. Sadece şehirlerimizin de değil bir bütün olarak Türkiye’nin geleceğine karar vereceğiz. Türkiye, Avrupa Birliği’nin kapısında divan mı durmalı, yoksa İslam birliğini mi kurmalıdır. Tercihinizi istediğini yönde belirtebilirsiniz, ama sizlere yakışan batıya küresel emperyalizme payanda olmak değildir. Türkiye bugün her bakımdan tıkanmıştır.”

 

AVANTA PEŞİNDE KOŞUYORLAR

Ülkenin yolsuzluk, kaset, rüşvet ve paralel yapı iddialarıyla sarsıldığını dile getiren Kamalak, “Bakanlar rüşvet iddia sebebiyle istifa etmek zorunda kalıyor. Biz yeni bir dünya kurmanın derdindeyken onlar avanta peşinde koşuyorlar. 2009 belediye seçimlerinden bu yana tam bin 752 belediye başkanı hakkında soruşturma açılmıştır. 678’i iktidar partisi AKP’ye, 511’i CHP’ye, 263’ü MHP’ye, 121 Barış ve Demokrasi Partisi’ne aittir” şeklinde konuştu.

 

AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN

Siyasi partilere de seslenen Kamalak, “Aklınızı başınıza toplayın. Millet gerilmektedir. Kardeş kardeşe düşman haline gelmiş durumdadır. Bugün sizin üslubunuz yüzünden birbirlerine taş atar, kurşun sıkar duruma gelmişlerdir. Gençlerimiz bugün sokaklarda bir hiç uğruna can vermektedirler. Bu kavga kirli bir kavgadır, kazananı olmadığı gibi, kaybedeni çok olur. Başta milletimiz kaybediyor. Kucaklaşma yerine kutuplaşıyoruz” diye konuştu.

 

TEK SORUMLU BAŞBAKAN

Başbakan Erdoğan’a da seslenen Kamalak, “Sayın Başbakan iktidar ağlama duvarı değildir. İktidar çözüm yeridir. Millet sizden çözüm bekliyor ama siz yazık ki aylardır bir kaval tutturmuş gidiyorsunuz. Siz 3 günlük hükümet değil tam 12 yıllık iktidarsınız. İş başına geldiğinizde böyle bir yapı var idiyse 12 yıldır hukuk mekanizmasını, adliyeyi, adaleti niçin çalıştırmadınız? Sen başa geldiğinde de böyle bir yapı yok idiyse sizin eserinizdir. Yine sorumlusu sensin. Ey AKP, hiç kusura bakmayın kendi acizliğinizi mağduriyet edebiyatıyla örtemezsiniz. Bizi de kendi günahınıza alet edemezsiniz” ifadelerine yer verdi.

 

BUNLARA KANMAYIN

OYUN OYNUYORLAR

Halka seslenen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlara kanmayın. Bu oyunlara aldanmayın. Yine aynı oyunu oynuyorlar. Neymiş, AKP gelmezse CHP gelirmiş. Bu yıllardır ileri sürülen bir iddia. Maksat oyların doğru adrese gitmesini engellemektir. İkisi de Avrupa’cı, ikisi de IMF’ci, ikisi de faizci, ikisi de taklitçi. 60 küsur parti var. Siz Saadet Partisi dışında, hiçbir tanesinin Avrupa Birliği değil, İslam Birliği dediğini duydunuz mu? AKP gelse ne olur, CHP gelse ne olur.”

 

KOCAELİ KAZANACAK

Sözlerine devam eden Kamalak, “Şimdi önümüzde tarihi bir fırsat var. 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler yaşanabilir bir Türkiye’nin kurulması için bir başlangıç olacaktır. Bugün bunun için buradayız. Bu seçimde inşallah Saadet kazanacak. Saadet kazanınca, Kocaeli kazanacak, Saadet kazanınca, herkes kazanacak, Saadet kazanınca, Türkiye kazanacak! Milletimizle el ele, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kuracağız. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” diyerek sözlerine son verdi.

23 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Murat köse - Ya kamalak yapma bu söylediklerine sen inanıyormusun bu hezimetçilerin hocamıza yaptıklarını unutup hemen çanaklarını yalamaya koştun ilkeli ol biraz

Yanıtla . 0Beğen 23 Mart 09:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR