Kocaeli Ticaret Odası “Gölcük ticareti” için buluştu

İlçenin ticari yönden avantaj ve dezavantajlarının tartışılarak, ihtiyaç duyulan projelerin tespit edildiği konferansa, 100’ü aşkın tüccar ve esnaf k...

İlçenin ticari yönden avantaj ve dezavantajlarının tartışılarak, ihtiyaç duyulan projelerin tespit edildiği konferansa, 100’ü aşkın tüccar ve esnaf katıldı.

 

Nüfusu 2 milyona yaklaşan Kocaeli’nin, ticaret hayatını geliştirmek ve bu hedefin önünde duran engellerin ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla arama konferansları düzenleyen, Kocaeli Ticaret Odası, bu kez Gölcüklü tüccarları buluşturdu. Daha önce Kocaeli Merkez Ticari Gelişim Arama Konferansları’nın sonuçlarını kent dinamikleriyle paylaşan Kocaeli Ticaret Odası, Gölcük’te de aynı projeye düzenlenen arama konferansıyla start verdi.


100’Ü AŞKIN ESNAF KATILDI

Gölcük Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen arama konferansının moderatörlüğünü Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Oktay Koç yürüttü. Gölcük Ticari Gelişim Projesi Arama Konferansı’na 100’ü aşkın ticaret erbabının yanı sıra; KOTO Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Barış, Hüseyin Cahit Akyol, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Bakkallar Odası Başkanı Faruk Kesgin, KOTO Meclis Üyeleri Mustafa Alkan, Medet Aydın, Osman Özdemir, 2. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Olhan katıldı.


YOĞUN İLGİYE TEŞEKKÜR

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren moderatör Doç. Dr. Oktay Koç, 2 bölümden oluşan organizasyonun ilk bölümünde Gölcük’ün ticari yönden dezavantajlarının, ikinci bölümde de avantajlarının görüşüleceğini belirtti. Gölcük esnafına yoğun ilgileri nedeniyle teşekkür eden Doç. Dr. Koç, bu ilginin farkındalık açısından çok önemli bir örnek teşkil edeceğini söyledi. Ardından beyin fırtınasına geçildi. İlçede ticari hayatın önünde engel teşkil eden problemleri paylaşan ilçe tüccarları ve esnafı, avantajların daha verimli kullanılması noktasında da projeler geliştirdi. Katılımcıların görüşleri Doç. Dr. Oktay Koç tarafından rapor haline getirilerek, kent dinamiklerine sunulacak.

11 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR