Kocaeli Barosu başkanını seçiyor

Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı bugün başlayacak ve yarın devam edecek olan seçimle belirlenecek. Avukat Hakan Lamper ile Sertif Gökçe’nin aday olduğ...

Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı bugün başlayacak ve yarın devam edecek olan seçimle belirlenecek. Avukat Hakan Lamper ile Sertif Gökçe’nin aday olduğu seçimler iki günlük çalışma ile sonuca ulaşacak. Kongre Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nda başlayacak. Bu arada adayların yönetim kurullarını da hazırladıkları belirtildi.

 

SEÇİM YARIN YAPILACAK

Yarın ise Kocaeli Adliyesi’nde Baro’ya kayıtlı olan bin 124 avukat başkanı belirlemek üzere sandık başına gidecek. 09.30’da başlayacak olan oy kullanma işlemi 17.00’da sona erecek. Bilindiği gibi baronun son iki dönemde başkanlığını Tamer Solakoğlu yürütüyordu. Yapılacak olan seçimlerde baro avukatlarının yüzde 90’ının katılım sağlaması bekleniyor.

 

“FİZİKİ YAPI GÜÇLENECEK”

Adaylardan Av. Sertif Gökçe, baroların tekrar eski gücüne kavuşması için aday olduğunu belirtti. Kurumsallaşmak için iki temel unsura ihtiyaç olduğunu dile getiren Gökçe, “Birincisi insan gücü, ikincisi ise fiziki yapı. Çok yetenekli, bilgili, çalışkan arkadaşlarımız, deneyimli meslek büyüklerimiz var. Fakat fiziki yapı ihtiyacımızın gerisinde kalmış durumda. Bu sorunu ivedilikle aşmalıyız” dedi.

 

GENÇ AVUKATLARA YÖNELİK PROJELER VAR

Yeni dönemde önemli projelerinin olduğunu dile getiren başkan adayı Sertif Gökçe, şöyle konuştu: “Öncelikli olarak genç avukatlara yönelik projelerimiz olacak. Seçimler son derece güzel bir ortamda yapılacak. Hakan Bey’e de başarılar diliyorum. Sonuç herkes için hayırlı olsun” dedi.

 

“BİNA YENİLENMELİ”

Kocaeli Barosu için başkanlığa aday olan Av. Hakan Lamper ise, hazırladıkları projelerinin yanı sıra aktif katılımın sağlandığı yönetim fikrini benimseyeceklerini dile getirdi. Baro’yu daha ileriye götürmek istediklerini ifade eden Lamper, “Kocaeli Barosu çok hızlı büyüyen bir yapıya sahip. Şu anki binası ve sosyal imkanları yeterli değil. Yeni binanın yapılması ve sosyal alanların yaratılması şart” dedi.

 

“AKTİF KATILIM OLACAK”

Bu konuda önemli çalışmalarda bulunmak istediklerini dile getiren Lamper, “Bina ve sosyal alanla ilgili projelerimiz var. Bunları hayata geçireceğiz. Ben ayrıca komisyonları, merkezleri aktif olarak yönetime dahil etmek için aday oldum” diye konuştu. Genç avukatları düşünerek projeler hazırladıklarını da belirten Lamper, Kocaeli Üniversitesi ile ikili ilişkileri geliştirerek, seminerler ve sertifika programları düzenleyeceklerini ifade etti. n Hilal GÜDÜCÜ

 

Hakan Lamper’in yönetimi

Şener Çalık

Fatih Aydın

Alaattin Çakmak

Çiğdem Demircan

Gülhanım Kara

Mustafa Kocatürk

Ali Yıldız

Birol Özyürek

Evren Akçay

Betül Şengök

 

 

Sertif Gökçe’nin yönetimi

Ali Yıldırım Sezer

Nuri Almaz

Adnan Duman

Nefise Koç Çelik

Zekeriya Işık

Çağrı Çakıcı

Caner Karakadılar

Barış Cem Yavuz

24 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR