Türkkan: AKP, Gebzelilere Tıp Fakültesi Hastanesini çok gördü

Üniversitenin kurulmasına destek veren ancak bunu seçim yatırımı olarak değerlendiren MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, üniversitede tıp fakült...

Üniversitenin kurulmasına destek veren ancak bunu seçim yatırımı olarak değerlendiren MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, üniversitede tıp fakültesi olması konusunda verdiği önergenin reddedilmesine ise tepki gösterdi. Türkkan “Gebze'de Tıp Fakültesi açılmasına dair önergem, AKP Milletvekilleri'nin oyları ile reddedildi. AKP, Gebzelilere üniversite hastanesini çok görüyor” diye konuştu.

 

Kuruluşu adeta yılan hikâyesine dönen Gebze Teknik Üniversitesi’nde sona gelindi. Gebze’ye Üniversite kurulmasına ilişkin teklif yasalaştı. Teklifin görüşmeleri sırasında kürsüye çıkan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Türkiye’nin birçok ilinden daha kalabalık bir nüfusa sahip olan Gebze’ye, üniversite kurulmasının zorunlu olduğuna dikkat çekti. Kendisinin 2013 yılında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya bu konuda soru önergesi verdiğini, Konya’ya beşinci üniversite kurulurken Kocaeli’ne ikinci üniversite neden kurulmadığı sorusuna yanıt istediğini belirten Türkkan hala Avcı’dan yanıt gelmediğini belirtti.


SEÇİM YATIRIMI

Gebze’ye üniversite sözünün 2011 genel seçimlerinden hemen sonra verilmesine karşın Meclis gündemine genel seçim arifesinde geldiğine işaret eden Türkkan, AKP’nin en iyi bildiği işi yaptığını ve üniversitesi seçim yatırımına dönüştürdüğünü kaydetti. Türkkan sözlerine şöyle devam etti; “İçinde bulunduğumuz yasama döneminde, geçen 3 yılda bu teklifi Meclis Genel Kurulu’na getirmek çok mu zordu? Elbette değildi. Ama sizin, size göre çok önemli işleriniz vardı. PKK’lıları pohpohlamakla meşguldünüz. Açılım zırvasıyla uğraşarak şehit analarını şehit babalarını ağlatmakla meşguldünüz. Güneydoğu’yu terör örgütüne teslim etmek ile uğraşıyordunuz.  Adaleti katletme misyonunuzu yerine getirmeniz gerekiyordu. Siz vatan ve millet için hayırlı işler yapsaydınız ayakkabı kutularını kim dolduracaktı? Paraları kim sıfırlayacaktı? Reza şarlatanının önüne kim yatacaktı?”

 

ÜNİVERSİTEDE TIP FAKÜLTESİ OLMALI

Konuşmasında kanun teklifinde eksiklikler olduğunu hatırlatan Türkkan, “Gebze’ye üniversite yapılıyorsa bu üniversitenin kesinlikle tıp fakültesi olması lazımdır. Sanayinin başkenti bir şehrin en büyük ikinci ilçesine yapılan Üniversitede tıp fakültesi olması elzemdir. Hele ki Dilovası gibi kanser vakalarının tavan yaptığı bir ilçenin komşusuna yapılacak Üniversitede tıp fakültesinin olması olmazsa olmazdır” diye konuştu. Türkkan’ın görüşmeler sırasında Gebze Teknik Üniversitesi’ne tıp fakültesi kurulmasına ilişkin verdiği önerge AKP’liler tarafından reddedildi. Türkkan iktidar partisini Gebzelilere “AKP, Gebzelilere üniversite hastanesini çok görüyor” diye şikâyet etti.


TAKİPSİZLİK HIRSIZLIĞIN ÜSTÜNÜ ÖRTMÜYOR

17-25 Aralık soruşturmaları ile ilgili verilen takipsizlik kararını da gündeme getiren MHP Kocaeli Milletvekili zehir zemberek laflar etti: “İşte sözün bittiği yer tam da burasıdır. Söyleyecek söz bile bulamıyorum. Yaptıkları yanlarına kar kaldı. Bu yolsuzluk iddialarına adı karışan sayın bakanlar göstermelik görevden alındılar. Uyduruk bir fezleke hazırlandı. Bu takipsizlik kararıyla da o fezlekeler çöpe atılacaktır. Yani özetle Veled Dalin Amin. Nasılsa yol yaptık yolsuzluk da yapabiliriz demeye getiriyorsunuz.  O kadar pişkinsiniz. Devleti soyanlar, rüşvet alanlar, evlerinde kasalarla kutularla rüşvet paraları çıkanlar hem aklandılar hem tazminat kazandılar. Bu ödenecek tazminat da ayın sonunu getiremeyen gariban vatandaşın cebinden çıkacak”

22 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR