SEDAŞ ile EMO çözüm üretiyor

      SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş ile Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin 2012 yılında imzaladığı “Mesleki Uygulama Protokolü” kapsamı...

BÜYÜT

 

 

 

SEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş ile Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Kocaeli Şubesi’nin 2012 yılında imzaladığı “Mesleki Uygulama Protokolü” kapsamında uygulamaların başarıyla sürdürüldüğü açıklandı.  Başarıyla sürdürülen Mesleki Uygulama Protokolü ile sahada yaşanan süreçlerin verimlilik esası ile yürütülmesi, kaliteli hizmet ve tüketici memnuniyetine de katkı sağlanması hedeflenirken,  tüketicilere ve çevreye duyarlılığı artıracak, kaliteye, güvenliğe ve daha verimli çalışmalara odaklı projeler için görüş alışverişinde bulunulması amaçlanıyor.

 

ÖNEMLİ KARARLAR

SEDAŞ yöneticilerinden, Erol Sancak, Reha Ünüvar, Burhan Ak, Arzu Karaduman, Gürcan Seymen, Reşat Karaman, Ayşegül Kaya ve Ayhan Erkovan, EMO yöneticilerinden Mehmet Fidan, Aykut Halamoğlu, Salih Börekçioğlu ve Emrah Gül’ün katıldığı toplantı SEDAŞ İşletme Bakım Grup Müdürlüğü’nün Kocaeli’de konuşlandırılan yeni hizmet binasında gerçekleşti. SEDAŞ ve EMO yöneticileri toplantı sürecinde yasal dayanağı olan uygulamalara ait, kolaylık sağlayacak önlemler ve kararlar aldılar.

 

SEDAŞ GEÇİCİ KABUL

ÜCRETİ ALMIYOR

SEDAŞ yöneticileri, EMO ile yaptıkları toplantıda, SEDAŞ’ın 15 Mayıs 2014 tarihinden bu yana Geçici Kabul İşlemleri için ücret almadığını ve bazı firmaların SEDAŞ’a eski alışkanlıkla geçici kabul başvurusu sırasında, SEDAŞ hesabına geçici kabul ücreti yatırdığının görüldüğü belirtildi. Ancak bu ödemelere ait iade işlemi yapılmasına gerek kalmaması için bu konuda EMO’nun kendi üyelerine ayrıca bilgi vermesinin uygun olacağı ifade edildi.

 

BAĞLANTI ANLAŞMALARINA KOLAYLIK

SEDAŞ ile tüketici arasında yapılacak bağlantı anlaşmasını mülk sahibinin ya da yetki vereceği kişilerin onaylayacağı ifade edildi. SEDAŞ yöneticileri, alt komisyon toplantısında Elektrikçiler Odası ve EMO ile ortak bir toplantı yapılmasını da gündeme getirerek, elektrik tesisat uygulamaları ve sahada yetkisiz elektrikçilerle mücadele konularında yapılacak toplantı ile önemli kararlar ve olumlu sonuçlar elde edileceğini belirttiler. EMO yöneticileri toplantı sonunda SEDAŞ’ın bilgilendirmelerine, sahada daha hızlı ilerlenebilecek uygulamalar hakkında gösterdiği duyarlılık ve sağladığı çözüm önerileri dolayısıyla teşekkür ettiler.

30 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR